09:59 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabartinė koronaviruso padėtis vertinama kaip nenugalima jėga. Net jei pareiškėjas nurodo, kad negalėjo naudotis dokumentu, kita viza jam nebus išduodama nemokamai

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Rusija neišduos vizų nemokamai užsieniečiams, kurie dėl koronaviruso negalėjo naudotis anksčiau išduotais leidimais atvykti. Apie tai pranešė Rusijos ambasadorius Estijoje Aleksandras Petrovas, praneša ERR portalas.

  "Ambasada nesprendžia tokių klausimų. Šiuo klausimu yra centralizuotas sprendimas. Susiklosčiusi situacija laikoma nenugalima jėga. Šiandien asmuo, vėl kreipdamasis dėl vizos, negali tikėtis, kad ją išduos nemokamai. Net jei jis nurodys, kad jis turėjo vizą, kurios negalėjo naudoti. Kol kas tokios galimybės nėra", — sakė jis.

  Šiais metais Estijos piliečiams buvo išduota per 6,8 tūkst. Rusijos vizų.

  Nuo 2021 metų pradžios užsieniečiai iš 52 šalių, įskaitant Baltijos šalis ir Lenkiją, galės kreiptis dėl elektroninės vizos, kad galėtų keliauti po Rusiją. Sieną bus galima kirsti per bet kurį specialiai įrengtą kontrolės punktą, neatsižvelgiant į regioną.

  Konsulinis mokestis bus 40 dolerių (maždaug 34,01 euro), o vaikams iki šešerių metų registracija bus nemokama.

  Kaip interviu Sputnik radijui pažymėjo Rusijos Federacijos kelionių agentūrų sąjungos prezidiumo narys Aleksanas Mkrtčianas, elektroninės vizos padarys Rusijos turizmą patrauklesnį užsieniečiams. Jo nuomone, visi didieji Rusijos miestai turėtų būti kuo atviresni įvažiavimui, ir prie to prisideda tik elektroninės vizos.

  Dar šia tema

  Lietuvoje patvirtintos nemokamos vizos baltarusiams
  Lietuvoje ir Lenkijoje įstrigusių rusų artimieji palaikė Alichanovo "flešmobą"
  Tegai:
  koronavirusas, elektroninė viza, viza, Rusija

  Svarbiausios temos