11:55 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Peskovo teigimu, galima aiškiai nustatyti tam tikras didybės manijos apraiškas, nes, kaip sako kai kurie, Navalnas netgi lygina save su Jėzumi

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad, jo asmenine nuomone, naujausi Aleksejaus Navalno pareiškimai rodo, kad jis turi persekiojimo ir didybės manijos požymių.

  "Tikriausiai šiek tiek papiktnaudžiausiu ir leisiu sau pareikšti asmeninį požiūrį, kurio paprastai neišsakau, nes neturiu teisės to daryti. Čia šiek tiek papiktnaudžiausiu. Šioje vietoje galima teigti, kad ligoniui pasireiškia didžiulė persekiojimo manija. Taip pat galima aiškiai nustatyti tam tikras didybės manijos apraiškas, nes, kaip sako kai kurie, jis netgi lygina save su Jėzumi.  Na, ir visur kitur, be abejo, jau pasireiškiantys požymiai pagal Froidą <...>. Ko gero, taip ir reikia visa tai vertinti", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Anksčiau Rusijos FSB viešųjų ryšių centras pranešė, kad Navalno "tyrimas" dėl įtariamų jo atžvilgiu atliktų veiksmų yra suplanuota provokacija. Pasak FSB, Navalno paskelbtas vaizdo įrašas su "telefoniniu pokalbiu" yra netikras. Buvo organizuotas auditas, pagal kurio rezultatus bus pateiktas procedūrinis įvertinimas.

  Incidentas su Aleksejumi Navalnu

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nebuvo nerasta.

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo pervežtas gydytis į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medicinos gydytojus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. OPCW pranešė, kad Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, atsakymai į juos nebuvo gauti.

  Dar Navalno hospitalizavimo dieną patikrinimus pradėjo atlikti prokuratūra ir policija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad de facto vyksta tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus pradėtas ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europa situacijoje su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 d. pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta visiško pasveikimo galimybės.

  Dar šia tema

  Navalnas pasmerkė Trampą dėl tylos aplink situaciją su "Novičiok"
  Lavrovas pakomentavo ES sankcijas dėl incidento su Navalnu
  Rusijos VRM paaiškino, kodėl incidentas su Navalnu laikomas provokacija
  JAV Kongresas priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijos Federacijai dėl Navalno
  Tegai:
  Rusija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos