03:09 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl jūros atsitraukimo pasirodė medžių, kurie dabartinės Kaliningrado srities teritorijoje augo prieš daugelį metų, šiekštai

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius Anatolijus Kalina papasakojo apie retą regionui reiškinį, įvykusį dėl Baltijos jūros atsitraukimo.

  Savo Facebook paskyroje jis paskelbė šiekšto nuotrauką. Pasak jo, tai yra reliktinio medžio, augusio šioje teritorijoje "prieš šimtus ar net tūkstančius metų", šaknis.

  "Geomorfologinė padėtis Kaliningrado srityje lėmė gana retą regionui reiškinį — jūros atsitraukimą, dėl kurio paviršiuje pasirodė prieš šimtus ar net tūkstančius metų čia augusių reliktinių medžių šaknys. Toks miškas pasirodo ir Kuršių nerijoje", — parašė jis.

  Kalina pažymėjo, kad vasarą žmonės bandė maudytis tarp tokių šiekštų, rizikuodami sunkiai susižeisti. Jis perspėjo, kad po vandeniu tokie kamienai buvo dumblių buveinė, o žiemą, jei bus šalnos, jie bus padengti ledu.

  "Žiemą, jei bus šalnos, jie bus padengti ledu. Nebandykite fotografuotis stovėdami ant šaknies ar molo — jūs gi nesate žuvėdros. Gera nuotrauka neverta jūsų gyvybės!" — sakoma žinutėje.

  Kuršių nerijos nacionalinis parkas yra Kaliningrado srityje, besiribojančioje su Lietuva, siauroje žemės juostoje tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių. Šiaurinės parko sienos eina palei Rusijos ir Lietuvos sieną.

  Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" ribojasi su to paties pavadinimo nacionaliniu parku Lietuvoje, užimdamas šiaurinę nerijos dalį.

  Dar šia tema

  Neršto laikotarpiais norima uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose žuvų migracijos
  Nacionalinio parko "Kuršių nerija" darbuotojai pažadino ant kranto užmigusį ruonį
  Pranešama apie Baltijos jūros ir Kuršių marių taršą
  Tyrimų duomenimis, Baltijos jūra ir Kuršių marios neatitiko geros cheminės būklės
  Rusija ir Lietuva susitarė dėl žvejybos kvotų Kuršių mariose
  Tegai:
  Kuršių nerija, Rusija, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos