09:29 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (72)

  Navalnas rugpjūčio mėnesį buvo paguldytas į Omsko ligoninę, kai jam pasidarė bloga lėktuve. Berlynas tvirtina, kad rusą apnuodijo "Novičok" medžiaga

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Berlyno klinika "Šaritė" medicinos žurnale "Lancet" paskelbė išsamią ataskaitą apie Rusijos tinklaraštininko Aleksejaus Navalno klinikinį atvejį, pakartojo teiginius, kad Bundesvero gydytojai atrado medžiagą iš "Novičok" grupės.

  Šiandien klinika "Šaritė", kur buvo gydomas Navalnas, išplatino pranešimą spaudai, pavadintą "aštuntuoju ir paskutiniu" ligoninės pareiškimu dėl ruso gydymo.

  Klinika primena pagrindinę įvykių eigą: Navalno atvykimą rugpjūčio 22 dieną; atskleidimą, kad jis sunkiai apsinuodijo cholinesterazės inhibitoriais; Vokietijos vyriausybės pareiškimą apie Bundesvero laboratorijos tyrimo rezultatus, atskleidusius apsinuodijimą "Novičok" grupės medžiagomis; ir šio rezultato patvirtinimą OPCW atliktu tyrimu.

  "Aleksejaus Navalno sutikimu (gydančiųjų) gydytojų komanda patenkino specializuoto žurnalo "Lancet" prašymą ir paskelbė pranešimą apie gydymą", — cituoja RIA Novosti pranešimą spaudai.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nebuvo nerasta.

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo pervežtas gydytis į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medicinos gydytojus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. OPCW pranešė, kad Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, atsakymai į juos nebuvo gauti.

  Dar Navalno hospitalizavimo dieną patikrinimus pradėjo atlikti prokuratūra ir policija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad de facto vyksta tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus pradėtas ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europa situacijoje su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 d. pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta visiško pasveikimo galimybės.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (72)

  Dar šia tema

  Vokietija siūlo Rusijai alternatyvą Merkel ir Navalnui
  Apie 2024 metų rinkimus, "Berlyno pacientą" ir nuodėmes: ryškūs Putino pasisakymai
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos