16:03 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Parlamentarai pabrėžia, kad, jų manymu, visiškai nepriimtina vykdyti baudžiamąsias operacijas prieš Latvijai neparankius visuomenės veikėjus ir žurnalistus

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Trečiadienį plenarinėje sesijoje Valstybės Dūma priėmė rezoliuciją, kurioje kreipiasi į Europos šalių parlamentarus, pasmerkdama Latvijos valdžios veiksmus rusakalbių žurnalistų atžvilgiu, ir ragina priešintis cenzūrai kaip politinės kovos elementui. Apie tai paskelbė RIA Novosti.

  "Valstybės Dūmos deputatai kreipiasi į Europos valstybių parlamentus, kad jie pasmerktų šiurkščius Latvijos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų laikytis žodžio laisvės pažeidimus, taip pat remti laisvą žiniasklaidos darbą, priešintis jėgos naudojimui ir cenzūrai, kaip politinės kovos ir informacijos konfrontacijos įrankiams", — sakoma kreipimesi.

  Parlamentarai pabrėžia, kad, jų manymu, visiškai nepriimtina vykdyti baudžiamąsias operacijas prieš Latvijai neparankius visuomenės veikėjus ir žurnalistus.

  Kreipimesi pažymima, kad dar vienas provokuojamas Latvijos valdžios veiksmas, kurio tikslas buvo neteisėtai išstumti rusakalbių žiniasklaidos atstovus iš Latvijos informacinės erdvės, buvo 2020 metų gruodžio 3 dieną Latvijos valstybės saugumo tarnybos sulaikyti septyni informacinių portalų "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" darbuotojai.

  Visos Valstybės Dūmos frakcijos palaikė kreipimąsi. Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat palaikė apeliacijos projektą.

  "Mes palaikome Tarptautinių reikalų komiteto parengtą Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos apeliacijos projektą, susijusį su Latvijos valdžios represiniais veiksmais prieš rusakalbius žurnalistus", — sakoma ministerijos atsakyme.

  Anksčiau rusakalbiams latvių žurnalistams, kurie dirbo portaluose "Baltnews" ir "Sputnik Latvija", buvo pareikšti įtarimai dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, jie buvo apklausti ir turėjo pasižadėti neišvykti iš šalies. Pasak agentūros, kaltinimai buvo pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį (ES sankcijų režimo pažeidimas), bausmė — nuo piniginės baudos iki įkalinimo. "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" yra susijusios su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia".

  Tuo tarpu Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra agentūros darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, sankcijos yra asmeninio pobūdžio, asmeniškai taikomos MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui ir negali būti taikomos visiems, bendradarbiaujantiems su žiniasklaidos bendrove.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu. MIA "Rossija Segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)
  Tegai:
  žurnalistai, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos