00:09 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Rospotrebnadzor" vadovė Ana Popova anksčiau teigė, kad departamentas kontroliuoja situaciją. Ji pažymėjo, kad Rusijos vakcinos išlieka veiksmingos nuo mutavusių padermių

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Rusijoje koronaviruso "angliška" mutacija neaptikta, sakė Aleksandras Gorelovas, "Rospotrebnadzor" centrinio epidemiologinių tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas, rašo RIA Novosti.

  "Galime drąsiai sakyti, kad šiuo metu angliškos mutacijos mūsų šalyje nėra, tačiau, jei ji pasirodys, ji nieko globalaus ir baisaus neatneš", — kanalo "Rossija-1" eteryje sakė Gorelovas.

  Gruodžio viduryje JK buvo nustatyta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija. Nors, remiantis preliminariais vertinimais, naujas viruso variantas gali būti 70 proc. užkrečiamesnis nei ankstesnis, dar nėra nieko, kas įrodytų, kad jis sukelia didesnį mirštamumą ar sunkesnę ligos eigą.

  Šio tipo koronavirusas jau rastas aštuoniose šalyse. Nemažai valstybių, tame tarpe ir Rusija, sustabdė susisiekimą oro transportu su Didžiąja Britanija.

  "Rospotrebnadzor" vadovė Ana Popova anksčiau teigė, kad departamentas kontroliuoja situaciją. Ji pažymėjo, kad Rusijos vakcinos išlieka veiksmingos nuo mutavusių padermių.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova taip pat teigė, kad Rusijos mokslininkai iš kolegų JK gavo naujos koronaviruso padermės pavyzdį ir jį tiria.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas

  Dar šia tema

  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Lietuva, Latvija ir Estija ieško gelbėjimo plano JK įstrigusiems piliečiams 
  Lietuvos piliečiai bus parskraidinti iš JK gruodžio pabaigoje
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos