20:06 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Anksčiau buvo pranešta, kad Navalnui iškelta baudžiamoji byla dėl didelio masto sukčiavimo

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Aleksejui Navalnui gali grėsti iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė ir iki 1 milijono rublių bauda pagal jam inkriminuotą Rusijos baudžiamojo kodekso straipsnį, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Navalnui iškelta baudžiamoji byla dėl didelio masto sukčiavimo.

  "Už sukčiavimą, kurį įvykdė organizuota grupė, arba tai yra ypač didelio masto sukčiavimas, arba dėl kurio buvo atimta piliečio teisė į būstą, baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų, bauda iki vieno milijono rublių arba nuteistojo darbo užmokesčio ar kitų pajamų suma už laikotarpį iki trejų metų su laisvės apribojimu iki dvejų metų laikotarpiui, arba be jo", — sakoma Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 159 straipsnio 4 dalyje.

  Tyrimo duomenimis, daugelio pelno nesiekiančių organizacijų poreikiams iš asmenų buvo surinktos 588 milijonų rublių aukos. Šiame sąraše yra FBK, penktosios visuomenės informavimo priemonės fondas, piliečių teisių apsaugos organizavimo ir koordinavimo fondas, teisinės piliečių paramos fondas, piliečių teisių apsaugos fondas "Štab".

  Tyrėjai mano, kad, nors pinigai buvo "skirti tik šių organizacijų tikslams", Navalnas, kaip tikrasis jų vadovas, "išleido daugiau kaip 356 milijonus rublių šios sumos asmeniniams tikslams", tame tarpe "asmeniniam turtui įsigyti, materialinėms vertybėms ir atsiskaitymui, išlaidoms, tarp jų ir atostogoms užsienyje apmokėti."

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Dar šia tema

  Kodėl Britanijos žvalgyba iš Navalno daro Rasputiną
  "Didybės manija": Putino atstovas spaudai pakomentavo naujausius Navalno pareiškimus
  Žiniasklaida: JAV mano, kad FSB panaudojo "Novičiok" prieš Navalną
  Tegai:
  kalėjimas, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos