11:33 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Priemonės bus taikomos ne tik svetainėms, bet ir didelėms IT platformoms bei socialiniams tinklams, įskaitant Twitter, Facebook ir YouTube

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsienio interneto platformose pasirašė federalinį įstatymą dėl atsakomųjų sankcijų sankcijų prieš Rusijos žiniasklaidos cenzūrą, atitinkamas dokumentas buvo paskelbtas oficialiame teisinės informacijos interneto portale. Praneša RIA Novosti.

  Pagal įstatymą, užsienio interneto platformos susidurs su priemonėmis, kuriomis ribojama prieiga prie informacijos apie rasinę, nacionalinę ir politinę priklausomybę, tai bus taikoma ne tik socialiniams tinklams, bet ir didelėms IT platformoms.

  Tuo pačiu metu sprendimas dėl priemonių užsienio platformoms bus priimtas susitarus su Rusijos užsienio reikalų ministerija. Generalinis prokuroras, susitaręs su Rusijos užsienio reikalų ministerija, galės suteikti informacijos šaltinio savininkui Rusijos žiniasklaidos diskriminavimo statusą, o tai grės sankcijomis interneto platformai.

  Įstatymas dėl atsakomųjų sankcijų užsienio interneto platformoms bus taikomas Twitter, Facebook ir YouTube. Ši iniciatyva buvo atsakas į daugelį cenzūros prieš Rusijos žiniasklaidą apraiškų užsienio socialiniuose tinkluose.

  Užsienio šaltinis, panaikinęs cenzūrą prieš Rusijos žiniasklaidą, turės apie tai pranešti "Roskomnadzor", o po to generalinis prokuroras, susitaręs su Užsienio reikalų ministerija, panaikins sprendimą dėl priemonių. Įstatymas numato galimybę blokuoti naujienų srautą ir skirti administracines baudas.

  Bauda interneto platformoms už Rusijos žiniasklaidos cenzūrą sieks nuo kelių tūkstančių iki trijų milijonų rublių. Interneto platformų srauto blokavimas ir sulėtinimas dėl Rusijos žiniasklaidos cenzūros gali būti taikomas kartu su baudomis, nes "vienas neatšaukia kito", o atskirų puslapių ar išteklių blokavimas visiškai priklausys nuo pačios interneto platformos galimybių.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Kodėl NATO provokuoja, o Rusija užkerta kelią kariniams incidentams
  Ekspertas papasakojo apie "Nord Stream-2" kainos kilimą dėl praleistų terminų
  Tegai:
  sankcijos, Rusijos žiniasklaida, žiniasklaida, Rusija

  Svarbiausios temos