13:52 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Rusijos gynybos ministerija, nepaisant pandemijos, pernai radiotechninėje kariuomenėje buvo surengta daugiau nei 100 taktinių treniruočių ir taktinių-specialiųjų pratybų

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Rusijos kariuomenė 2020 metais prie Rusijos Federacijos sienų aptiko apie 2,9 tūkst. kovinių ir daugiau nei 1,1 tūkst. žvalgybinių orlaivių, pranešė Rusijos gynybos ministerijos Informacijos ir komunikacijos departamentas.

  "Per 2020 metus aviacijos ir kosmoso pajėgų radiotechninių pajėgų padaliniai atrado ir palydėjo daugiau kaip 1 milijoną orlaivių, įskaitant apie 2 900 kovinių ir daugiau nei 1 100 žvalgybinių lėktuvų", — sakoma pranešime.

  Pažymima, kad daugiau nei 6 tūkstančiai karių kasdien budi radiotechninėje kariuomenėje. Radiotechninių pajėgų specialistai dalyvauja tikrinant budėjimo pajėgas, naudojant kontrolinius taikinius, praktikuoja budinčių oro gynybos pajėgų veiksmus, kai aptinka sąlyginius orlaivius, pažeidžiančius valstybės sieną ir oro erdvę.

  Marija Zacharova
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  "Nepaisant su pandemija susijusių apribojimų, 2020 metais radiotechninės pajėgos surengė daugiau nei 100 taktinių treniruočių ir specialių taktinių pratybų su radiotechniniais vienetais ir aviacijos ir kosmoso pajėgų padaliniais, iš kurių apie 30 proc. sutelkta Ašuluke, Telemboje ir Pembojuje", — pridūrė Gynybos ministerija.

  NATO, o ypač Baltijos šalys, kurios yra jos dalis, sistemingai skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę" ir, atsižvelgdamos į tai, pasirašo brangias gynybos sutartis su JAV bei didina karinės įrangos kiekį regione.

  Savo ruožtu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko pulti. Šalis taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus NATO karių skaičius šalia Rusijos Federacijos sienų išaugo septynis kartus.

  Dar šia tema

  NATO žengia į Juodąją jūrą. Ar aljansas išstums Rusiją iš Krymo
  Ekspertė įvertino Rusijos ir Amerikos santykių perspektyvas vadovaujant Baidenui
  Tegai:
  kontržvalgyba, žvalgyba, Rusija

  Svarbiausios temos