18:59 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Cvetkovo, krovinių perorientavimo procesas vyksta maksimaliai greitai. Taip pat vyksta derybos dėl Baltarusijos krovinių perkėlimo į Rusijos uostus

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Rusijos Federacijos transporto ministerijos vadovo pavaduotojas Jurijus Cvetkovas teigė, kad didžiąją dalį krovinių iš Baltijos uostų dėl papildomų pajėgumų bus galima perorientuoti į Rusijos uostus iki 2022–2023 metų, praneša TASS.

  "Mes jau pasiekėme reikšmingų rezultatų ir matome, kad labai sumažėjo [rusiškų prekių] gabenimas per Baltijos uostus. 2021 metais bus pradėta vykdyti daugybė projektų, o iki 2022–2023 metų pamatysime, kad didžioji dauguma prekių bus perorientuota į Rusijos Federaciją", — sakė jis.

  Pasak Cvetkovo, krovinių perorientavimo procesas vyksta maksimaliai greitai. Savo ruožtu Maskva ir Minskas diskutuoja dėl baltarusių krovinių perorientavimo į Rusijos Federacijos uostus.

  Ministerijos vadovo pavaduotojas pridūrė, kad toliau diskutuojama dėl naftos produktų tiekimo iš Lietuvos uostų į Rusijos uostus nukreipimo.

  Krovinių perorientavimas iš Baltijos šalių uostų į Rusijos Federaciją

  Pastaruoju metu Rusija didina savo uostų aktyvumą Baltijos jūroje. Kaip pažymėjo buvęs Latvijos ekonomikos ministras Viačeslavas Dombrovskis, Rusija, anksčiau naudojusi tranzitą per Baltijos šalių uostus, jau dešimt metų vysto savo uostus.

  Baltijos valstybės mano, kad Rusijos Federacija turi direktyvą "atimti iš Baltijos šalių tranzitą", tačiau Maskva tiesiog nenori priklausyti nuo šalių, kurios demonstruoja nedraugišką ir nestabilų požiūrį į ją.

  Baltijos šalių politikai ir ekspertai ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos krovinių kiekio sumažėjimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos uostuose.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių uostų klausimas taip pat kilo Baltarusijoje po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su situacija po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais šalies CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Lukašenka. Maskva ir Minskas aktyviai derasi dėl sąlygų ir sprendžia komercinius klausimus. Jei Baltarusija sutiks su Rusijos Federacijos pasiūlymu, Lietuva gali prarasti daug pinigų.

  Anksčiau tapo žinoma, kad "Baltarusijos naftos bendrovės BNK (UK) Limited" dukterinė įmonė pagal naujas sutartis laikinai sustabdė naftos produktų eksportą per Klaipėdą.

  Rusijos Federacijos vicepremjeras Aleksandras Novakas sakė, kad Maskva ir Minskas gali pasirašyti susitarimą dėl Baltarusijos eksporto dalies nukreipimo iš Lietuvos į Rusijos uostus 2021 metais.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys nori maitintis Rytų rinkoje ir ten pat krėsti kiaulystes
  Politologas: Lietuva susidurs su dar didesnėmis tranzito problemomis nei Latvija
  Dėl COVID-19 Lietuvos oro uostai keis vidinę struktūrą ir stabdys dalį projektų
  Tegai:
  uostas, krovinių vežimas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos