14:05 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (219)

  Anot Gincburgo, nuo koronaviruso "Sputnik V" vakcina jau paskiepyta daugiau nei milijonas rusų

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Pasaulio vakcinų gamintojai eina patikrintu Rusijos "Sputnik V" kūrėjų keliu, RIA Novosti sakė Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Mūsų vakcina buvo daugiau nei išbandyta. Be to,"Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca" laikosi mūsų principo", — sakė Gincburgas.

  Taip mokslininkas pakomentavo Graikijos nacionalinio skiepijimo komiteto pirmininkės, gerbiamos pediatrijos profesorės Marijos Theodoridou žodžius apie tai, kad Rusija ir Kinija parodė drąsą ir surizikavo plačiai skiepyti vakcina nuo koronaviruso, kuri neišlaikė visų bandymų.

  Anot Gincburgo, nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei milijonas rusų. Nebuvo nustatyta jokių naujų nepageidaujamų reakcijų į preparatą.

  "Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre, remiantis gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma. Vasarą ji sėkmingai užbaigė du tyrimų etapus su savanoriais nuo 18 iki 60 metų, kuriems galiausiai atsirado imuninis atsakas ir antikūnai prieš SARS-CoV-2. Poregistraciniai bandymai dabar baigiami.

  Artimiausiu metu rusai turės galimybę pasiskiepyti nuo koronaviruso kitu preparatu — "EpiVacKorona" iš Novosibirsko mokslinio centro "Vektor". Kuriamos ir kitos Rusijos vakcinos.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (219)

  Dar šia tema

  Įvardyta leidimo "Sputnik V" vakciną naudoti Estijoje sąlyga
  Išpylė karštis. Pasiskiepiję "Sputnik V" vakcina atvirai papasakojo apie viską
  Zelenskis paprašytas aprūpinti ukrainiečius Rusijos vakcina nuo COVID-19
  Ukrainos farmacijos įmonė nori užregistruoti Rusijos vakciną nuo COVID-19
  Tegai:
  COVID-19, vakcina, koronavirusas, Rusija, Sputnik V

  Svarbiausios temos