23:00 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Anksčiau tapo žinoma apie naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos aptikimą JK. Preliminariais vertinimais, ji gali būti 70 procentų užkrečiamesnė nei ankstesnioji padermė

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Kuriant "Sputnik V" vakciną buvo atsižvelgta į tai, kad koronavirusas gali mutuoti, kol kas naujos padermės neturi įtakos vakcinos veiksmingumui, RIA Novosti sakė Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Kuriant vakciną, žinoma, buvo atsižvelgta į tai, kad virusas mutuos... Pagal visus kriterijus naujos padermės dar neturi įtakos vakcinos veiksmingumui", — sakė Gincburgas.

  Jis patikslino, kad vakcinos kūrimo pradžioje Gamalėjaus centras Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlė sukurti modernią virusų padermių stebėjimo sistemą, tačiau tam nebuvo skirta lėšų.

  Anksčiau tapo žinoma apie naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos aptikimą JK. Šeštadienį JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso mutacija plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujoji viruso mutacija, pirminiais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnė nei ankstesnioji, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad ji pavojingesnė mirštamumo ar sergamumo prasme.

  Pietų Afrikos sveikatos apsaugos ministerija taip pat anksčiau pranešė, kad genetikai nustatė šalyje naują koronaviruso mutaciją, pavadintą 501.V2.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta mažiau nei tūkstantis COVID-19 atvejų
  "Yra kreipimaisi į prokuratūrą": Dulkys pakomentavo Šilalėje dėl skiepų kilusį skandalą
  Gamalėjaus centras negavo iš britų koronaviruso padermės mėginio
  Tegai:
  mutacija, vakcina, koronavirusas, Sputnik V, Rusija

  Svarbiausios temos