17:00 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)

  Be kita ko, paaiškėjo, kad dvi iš šių mutacijų buvo identiškos toms, kurios buvo aptiktos audinėse Danijoje

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Rusijos mokslininkai aprašė moters, sergančios koronavirusu, atvejį. Jos kūne koronavirusas įgijo 18 naujų mutacijų. Tyrimo santrauką paskelbė Skolkovo mokslo ir technologijos instituto ("Skoltech") mokslininkai, bendradarbiaudami su Rusijos mokslų akademijos Charkevičiaus informacijos perdavimo problemų instituto, taip pat Pavlovo pirmojo valstybinio medicinos universiteto ir Smorodincevo gripo tyrimų instituto tyrėjais, praneša "Izvestija".

  Paaiškėjo, kad pacientė yra 47 metų moteris, kuriai anksčiau buvo diagnozuota onkologinė liga — Ne Hodžkino difuzinė B ląstelių IV B stadijos limfoma. Ji dar balandžio mėnesį palatoje užsikrėtė COVID-19, kol jai buvo taikoma chemoterapija. Nuo tada jai buvo atlikti keli PGR tyrimai, rodę teigiamus rezultatus iki rugsėjo pradžios.

  Kaip etaloną mokslininkai paėmė koronaviruso genomą iš tampono mėginio iš paciento, iš kurio, manoma, buvo užsikrėtusi limfoma serganti moteris. Tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad moters kūne COVID-19 įgijo 18 naujų mutacijų, įskaitant dvi, susijusias su S-baltymo genu. Tos pačios mutacijos anksčiau buvo rastos ir audinėse Danijoje.

  Naujos viruso padermės mutacijos sutampa su anksčiau pastebėtomis viruso evoliucijos į SARS-CoV-2 metu kituose pacientuose, kuriems yra imunosupresija, ir su sparčiai plintančiu "britišku" variantu (VOC-202012/01). Pasak Sibiro federalinio universiteto Genomikos ir bioinformatikos katedros profesoriaus, Getingeno universiteto (Vokietija) profesoriaus Konstantino Krutovskio, "britų padermė" žmogaus organizme taip pat gali atsirasti susilpnėjus imunitetui.

  Pasak jo, Rusijos tyrimas parodė, kad daugybė mutacijų išsivystė dėl ilgo viruso buvimo viename organizme, nes būtent tokiomis sąlygomis koronavirusas gali greitai vystytis prisitaikydamas prie šeimininko organizmo. Tačiau, pasak Krutovskio, dabar negalima kalbėti apie "Rusijos" padermės plitimo greitį, nes aprašytas tik vienas toks atvejis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)
  Tegai:
  mokslininkai, mokslininkas, Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos