17:50 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Rugpjūtį Rusijos pilietis buvo paguldytas į ligoninę, kai sunegalavo lėktuve, skridusiame į Tomską. Vėliau jis buvo nugabentas gydytis į Vokietiją

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Rusų tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas pranešė, kad sausio 17 dieną grįš į Rusiją.

  "Nusipirkau bilietus namo. Taigi, sekmadienį, sausio 17 dieną, grįšiu į Maskvą "Victory" skrydžiu", — RIA Novosti cituoja Navalno vaizdo žinutę, paskelbtą jo Instagram paskyroje.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nebuvo nerasta.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Dmitry Serebryakov

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo pervežtas gydytis į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medicinos gydytojus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. OPCW pranešė, kad Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, atsakymai į juos nebuvo gauti.

  Dar Navalno hospitalizavimo dieną patikrinimus pradėjo atlikti prokuratūra ir policija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad de facto vyksta tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus pradėtas ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europa situacijoje su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Vokietijos valdžia anksčiau neneigė, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba turėjo prieigą prie "Novičiok" karinio apsinuodijimo agento nuo 1990-ųjų.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 d. pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta visiško pasveikimo galimybės.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV mano, kad FSB panaudojo "Novičiok" prieš Navalną
  Peskovas atsakė į klausimą apie Navalno grįžimą į Rusiją
  Tegai:
  Rusija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos