08:16 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Europos Komisijos atstovas antradienį patvirtino, kad derybos tarp Europos vaistų agentūros ir Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjo tęsiasi, dar nėra gauta jokios paraiškos patekti į rinką

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Pirmasis leidimo skubiai naudoti koronaviruso vakciną "Sputnik V" gavimo etapas Europos Sąjungoje numatytas sausio 19 dieną, kalbama apie mokslinę konsultaciją, RIA Novosti sakė Rusijos tiesioginių investicijų fondo  vadovas Kirilas Dmitrijevas.

  "Pirmasis etapas, kai reikia gauti leidimą skubiai naudoti Rusijos "Sputnik V" koronaviruso vakciną Europos Sąjungoje, numatytas sausio 19 dieną. Tai vadinamoji mokslinė apžvalga. Prašymas išduoti leidimą naudoti skubiai "Sputnik V" vakciną buvo pateiktas gruodžio 22 dieną", — paaiškino jis.

  Europos Komisijos atstovas sausio 12 dieną patvirtino, kad derybos tarp ES vaistų reguliavimo ir Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjo tęsiasi, dar nėra gauta jokios paraiškos patekti į rinką.

  Sausio 5 dieną Europos vaistų agentūra (EVA) RIA Novosti pranešė, kad dar negavo Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" kūrėjo prašymo parengti atitinkamas mokslines rekomendacijas, derybos dėl vakcinos dar tik ankstyvoje stadijoje.

  Tuo tarpu agentūra pažymėjo, kad kai tik EVA parengs atitinkamą mokslinę nuomonę, ji bus paskelbta institucijos svetainėje.

  Agentūra paaiškino, kad norėdama patvirtinti vakciną ES rinkai, kūrėjų įmonė turi surengti išankstines diskusijas ir pateikti EVA paraišką dėl leidimo prekiauti. Žmonių vaistų komitetas (CHMP) įvertins pateiktus mokslinius įrodymus, kad užtikrintų, jog šios vakcinos nauda yra didesnė už riziką.

  Peržiūrėjęs vakcinos duomenis, komitetas surengia posėdį, kuriame pateikia rekomendaciją dėl vakcinos patvirtinimo Europos Sąjungoje. Galutinį sprendimą, pagrįstą EMA sprendimu, priima Europos Komisija, o po to ES šalys jau gali pradėti pirkti vaistą.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikio šalutinio poveikio nebuvimas.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)
  Tegai:
  ES, Rusija, Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos