02:10 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Mokslininkų darbo rezultatai rodo, kad gyvačių nuodai gali būti perspektyvi priemonė sukurti vaistus, kurie pažeidžia viruso apvalkalą

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Rusijos mokslininkai, vadovaujami Rusijos mokslų akademijos Bioorganinės chemijos instituto laboratorijos vadovo Jurijaus Utkino, rado būdą, kaip nuslopinti koronavirusą naudojant fermentą, kuris yra gyvačių nuodų dalis. Jų darbo rezultatai buvo paskelbti "bioRxiv preprint" portale. Apie tai skelbia RIA Novosti.

  "Mes parodėme, kad fosfolipazė A2 (PLA2), išgauta iš įvairių gyvačių rūšių nuodų, gali skirtingai apsaugoti nuo SARS-CoV-2 koronaviruso ląstelių (Vero E6), kurios plačiai naudojamos eksperimentuose su virusais", — rašo mokslininkai.

  Be to, biologai nustatė, kad efektyviausias buvo Nikolskio angių (Vipera nikolskii) nuodas. Jis turėjo stiprų virucidinį poveikį Covid-19 patogenui. Šie ropliai gyvena pietvakarių Rusijoje ir Ukrainoje.

  Mokslininkų darbo rezultatai rodo, kad gyvačių nuodai gali būti perspektyvi priemonė sukurti vaistus, kurie pažeidžia viruso apvalkalą.

  Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, koronavirusu jau buvo užsikrėtę 90 milijonų žmonių, mirė daugiau nei 1,9 milijono žmonių. Daugiausia COVID-19 atvejų buvo užregistruota JAV, Indijoje ir Brazilijoje. Be to, šios šalys pirmauja pagal mirusiųjų nuo ligos skaičių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Dar šia tema

  Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
  Rastas būdas mirštamumui nuo koronaviruso sumažinti
  Ką daryti pajutus pirmuosius gripo, peršalimo ar koronaviruso simptomus
  Latvijoje nustatyta nauja koronaviruso atmaina
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos