11:35 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1495)

  Anot žurnalistų, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar stebisi pranešimu apie vaistų kūrimą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusija sukūrė vakciną "Sputnik V" ir pademonstravo gebėjimą savarankiškai sukurti vaistą, galintį nuslopinti koronaviruso pandemiją, rašo Prancūzijos laikraštis "Monde diplomatique".

  Straipsnio autorius Federikas Kuskas (Federico Cuzco) mano, kad Vakarai į šio vaisto atsiradimą reagavo skeptiškai ir abejingai dėl nežinojimo apie Rusijos mokslo tradicijas.

  "Dėl kalbinių, kultūrinių ir politinių skirtumų, iš nežinojimo Rusijos iniciatyvos įtariai vertinamos", — sakė Kuskas.

  Žurnalistas pabrėžė, kad vakcinos "Sputnik V" sukūrimas yra visos istorinės mokslo raidos Rusijoje grandinės rezultatas. Tačiau, jo nuomone, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar nustemba dėl paskelbto vaisto.

  "Skirtingai nuo tokių šalių kaip JAV ir Europos Sąjunga, kur farmacijos laboratorijos primeta savo vaistus astronominėmis kainomis, Rusija nesivaiko pinigų", — nuomonę išsakė straipsnio autorius.

  Jis pridūrė, kad "Sputnik V" dabar plinta visame pasaulyje ir galbūt po 50 metų niekas neatsimins vakarietiškų įtarimų dėl Rusijos vakcinos.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vaistas sukurtas remiantis ištirta ir patikrinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1495)

  Dar šia tema

  Kauno klinikose prasidėjo revakcinacija nuo koronaviruso
  Lietuvoje paskelbta "Pfizer" vakcinos tiekimo atnaujinimo data
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos