23:58 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas kilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su padėtimi Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Rusijos vyriausybė patvirtino tarpvyriausybinio susitarimo dėl Baltarusijos naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose organizavimo projektą. Dokumentas paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

  Ministrų kabinetas pavedė Rusijos Federacijos transporto ministerijai vesti derybas su Baltarusija ir pasiekus susitarimą pasirašyti minėtą susitarimą Rusijos vyriausybės vardu. Kartu ministerijai leidžiama daryti projekto pakeitimus, kurie nėra esminio pobūdžio.

  Pagal susitarimo projektą, šiais metais Rusijos uostai gali krauti iki dviejų milijonų tonų Baltarusijos naftos produktų. Įsakyme numatytas šios sutarties galiojimo laikas iki 2023 metų gruodžio 31 dienos su galimybe ją automatiškai atnaujinti.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas kilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su padėtimi Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

  Anksčiau Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka sakė, kad susitarimas su Rusija Baltarusijos prekybininkams suteiks bent jau ne blogesnes sąlygas nei Baltijos šalyse.

  Tegai:
  krovinys, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos