06:51 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak atlikėjo, buvo pažeistos jo kaip žmogaus teisės. Jis taip pat pažymėjo, kad advokatas yra labai rimtai nusiteikęs

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Rusijos dainininkas Filipas Kirkorovas pareiškė, kad penkerių metų draudimas atvykti į Lietuvą šaliai kainuos "labai brangai", praneša RIA Novosti.

  Atlikėjas ketina kreiptis į teismą aukščiausiose Europos instancijose.

  "Uždraudė įvažiuoti ir uždraudė — tai yra jų problemos, netrukus jiems prasidės problemos, jie patys dar net nežino, kokios. Mano advokatas yra labai rimtai nusiteikęs. Tai Lietuvai, kaip Europos Sąjungos narei, kainuos labai brangiai, nes įvyko absoliutus mano kaip žmogaus teisių pažeidimas", — pasakė Kirkorovas.

  Dainininkas taip pat pažymėjo, kad Vilniaus žingsnis nesulaukė kitų Baltijos šalių palaikymo. Anot jo, jis yra dėkingas Talinui, kuris nepalaikė Lietuvos šiuo klausimu. Kirkorovas pridūrė, kad su Estija jį sieja daugiamečiai šilti santykiai.

  Anksčiau Lietuvoje Filipas Kirkorovas buvo įtrauktas į nepageidaujamų asmenų, kuriems penkeriems metams draudžiama atvykti į respubliką, sąrašą. Draudimas įsigaliojo sausio 19 d.

  Respublika teigė, kad "atlikėjų, viešai pateisinančių Krymo okupaciją" negalima "toleruoti" jokioje demokratinėje valstybėje. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis mano, kad dainininkas "sąmoningai neigė" Ukrainos teritorinį vientisumą.

  Atlikėjo advokatai teigė, kad Kirkorovas apskųs Lietuvos valdžios sprendimą Europos teisme. Tuo pat metu EK atsisakė komentuoti situaciją sakydama, kad atskirus atvejus turi įvertinti nacionalinės valdžios institucijos.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija po skandalo ėmė svarstyti galimybę uždrausti Kirkorovui ir Michailui Šufutinskiui atvykti į respubliką dėl to, kad šių dainininkų koncertų organizatoriams buvo paskirta kompensacija už jų atšaukimą. Bendra žala įvertinta daugiau kaip 30 tūkstančių eurų. Patys koncertai buvo nukelti į vėlesnę datą.

  Interviu su Sputnik Lietuva politologas, portalo "Sonar-2050" vyriausiasis redaktorius Semionas Uralovas pažymėjo, kad Lietuvos visuomenė ir vyriausybė yra skirtingose realybėse, nes jei Lietuvos piliečiai nenorėtų klausytis Kirkorovo, jis nebūtų vykęs į šią šalį koncertuoti.

  Dar šia tema

  Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą
  EK atsisakė komentuoti draudimą Kirkorovui atvykti į Lietuvą
  Tegai:
  draudimas atvykti, Lietuva, Filipas Kirkorovas

  Svarbiausios temos