19:58 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2021 (12)

  Anksčiau buvo skelbiama, kad hospitalizuoto Lanovojaus būklė pablogėjo ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. TSRS liaudies artistas Vasilijus Lanovojus mirė eidamas 88-uosius metus. Apie tai Instagram pranešė Maskvos meras Sergejus Sobianinas. 

  "Anapilin iškeliavo didysis artistas, mylimas aktorius Vasilijus Semionovičius Lanovojus. <...> Negalima pamiršti to, ką jis sukūrė kine ir teatre... Užuojauta Vasilijaus Semionovičiaus šeimai ir draugams. Šviesus atminimas", — parašė Maskvos meras. 

  Lanovojus mirties priežastis buvo koronavirusas. Šią informaciją pateikė Vachtangovo teatro direktorius Kirilas Krokas. 

  Актер Василий Лановой на открытии скульптурной композиции Есть такая профессия - Родину защищать
  © Sputnik / Владимир Песня
  Vasilijus Lanovojus

  Sausio pradžioje aktorius ir jo žmona Irina Kupčenko buvo paguldyti į ligoninę su COVID-19. Ketvirtadienį Kirilas Krokas sakė, kad Lanovojaus būklė pablogėjo ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių. 

  Pastarosiomis dienomis jis atliko keturis koronaviruso tyrimus, kurie parodė neigiamą rezultatą. Aktoriui nustatyta 5 proc. plaučių pažeidimo, vėliau gydytojai diagnozavo plaučių uždegimą. 

  Кадр из кинофильма Офицеры, артист Георгий Юматов (слева) в роли Алексея Трофимова и Василий Лановой в роли Ивана Вараввы
  © Sputnik / В. Комаров
  Filmas "Karininkai"

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Facebook'e pažymėjo, kad Lanovojus buvo iki kaulų smegenų sąžiningas žmogus, kovojęs su melu. Ji pavadino aktorių "tikru piliečiu" ir taip pat pažymėjo, kad jis yra "pilietinės drąsos pavyzdys. 

  Vasilijus Lanovojus buvo ne tik puikus aktorius, jis dėjo visas pastangas ugdydamas jaunąją kartą patriotizmo ir meilės Tėvynei dvasia, sakė Olga Amelčenkova, "Pergalės savanorių" judėjimo vadovė. 

  Savo ruožtu "Nemirtingo Rusijos pulko" judėjimo pirmininkė Jelena Cunajeva teigė, kad "Nemirtingojo pulko" žygis amžinai išliks paminklu Vasilijui Lanovojui, kuris buvo vienas iš šio veiksmo įkūrėjų, savo "širdimi ir siela". 

  Артист Василий Лановой (в роли Вронского) на съемках художественного фильма Анна Каренина
  © Sputnik / А. Князев
  Filmo "Ana Karenina" filmavimo aikštelėje aktorius Vasilijus Lanovojus (vaidino Vronskį)

  Aktorė Nona Grišajeva, komentuodama Lanovojaus, su kuriuo ji vaidino vienoje scenoje, mirtį, atkreipė dėmesį į jo išskirtines asmenines savybes. 

  "Jis yra tokios stiprios sielos vyras. Tai žmogus, turėjęs neįtikėtiną talentą ir tvirtumą", — sakė ji. 

  Vasilijus Lanovojus gimė 1934 metų sausio 16 dieną Maskvoje. 1953 metais įstojo į Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą, vėliau — į Ščiukino teatro mokyklą, kurią baigė 1957 metais.

  Артист Василий Лановой в роли Анатоля Курагина в фильме Война и мир
  © Sputnik / В. Уваров
  Filme "Karas ir taika" Lanovojus vaidino Antoną Kuraginą

  Per savo karjerą jis suvaidino daugiau nei 70 kino vaidmenų, tarp jo filmų "Raudonos burės", "Karas ir taika", "Karininkai", "Septyniolika pavasario akimirkų", "Ana ir vadas", "Turbinų dienos". Tarp jo apdovanojimų — ordinas "Už nuopelnus Tėvynei", Garbės ordinas, "Auksinė kaukė", "Krištolinė Turandot" ir daugelis kitų. 

  Temos:
  Metų netektys — 2021 (12)
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas, aktorius, mirtis

  Svarbiausios temos