04:56 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Galimas "purvo kambarys" yra patalpos pradiniame statybos etape, o "akvadiskoteka" statybininkai vadina fontaną, kuris taip pat neveikia. Reportaže matyti lentos, daugybė laidų, betoninių kaladėlių ir užrašas: "Lizdai neveikia"

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. "Rūmai" Gelendžike, apie kuriuos kalbama Aleksejaus Navalno publikacijoje, yra ties nuliniu statybos etapu, byloja "Telegram" kanalo "Mash" žurnalistų reportažas. 

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Atvykstančius į rūmus pasitinka priekinis įėjimas be vartų — jų čia paprasčiausiai nėra. Jokios caro erelio su Žiemos rūmų karūna kopijos nėra. Vietą apibūdinti gana paprasta — tai vienas didelis betono luitas. Iš esmės viskas yra nuliniame statybos etape", — sakoma medžiagoje.

  Žurnalistus lydėjo techninis prižiūrėtojas, kuris rūmų statybas stebi jau šešerius metus. Korespondentams pavyko pamatyti 16 vienodų kambarių: "betoninis kambarys už betoninio kambario".

  Be to, ten, kur "tyrime" buvo kaljano kambarys, vietoj kaljanų yra statybininkų "persirengimo kambarys": jų šalmai, keičiami drabužiai ir batai. Galimas "purvo kambarys" yra patalpos pradiniame statybos etape, o statybininkai "akvadiskoteka" vadina fontaną, kuris taip pat neveikia. Reportaže matyti lentos, daugybė laidų, betoninių kaladėlių ir užrašas: "Lizdai neveikia". 

  "Aplink yra daugybė darbuotojų. Kiekviename žingsnyje sutinkate statybininkus. Kol mes apžiūrėjome turtą, vaikinai gręžė, gręžė ir darė tai, ką turėjo daryti... Jei atvirai, tai buvo gan nuobodu. Mums nepavyko pamatyti pačių rūmų", — sako reportažo autorius. 

  Кадр из видео Сказочный дворец: первая экскурсия по дворцу в Геленджике
  Kadras iš vaizdo įrašo "Pasakų rūmai: pirmoji ekskursija po rūmus Gelendžike"

  Nurodoma, kad pagal statybininkų sąmatas pastatas bus pradėtas eksploatuoti per penkerius–šešerius metus. Žurnalistai paragino savininkus atsirasti. 

  Anksčiau Vladimiras Putinas teigė, kad nežiūrėjo filmo apie "rūmus" Gelendžike, nes neturėjo laiko, tačiau žvilgtelėjo į vaizdo įrašus, kuriuos jam pateikė jo padėjėjai. Jis pažymėjo, kad nė vienas iš "tyrimo" turto nepriklauso ir nepriklausė nei jam, nei jo artimiesiems. 

  Кадр из видео Сказочный дворец: первая экскурсия по дворцу в Геленджике
  Kadras iš vaizdo įrašo "Pasakų rūmai: pirmoji ekskursija po rūmus Gelendžike"

  Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad rūmų Gelendžike savininkas yra vienas ar keli verslininkai. Pasak jo, Kremlius neatskleis pavardžių, nes tai nekorektiška. Valstybės vadovo administracija taip pat teigė žinanti apie artėjančius pseudo paviešinimus ir informacines atakas. 

  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos