10:29 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Sausio mėnesį buvo pranešta, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF) pasirašė susitarimą su pirmaujančiu Turkijos farmacijos produktų gamintoju dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" gamybos Turkijoje ir pradėjo technologijų perdavimą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi pasidalinti savo vakcinų nuo koronaviruso gamybos technologija, interviu RIA Novosti sakė Rusijos nuolatinis atstovas ES Vladimiras Čižovas. 

  "Kalbant apie Rusijos įvykius, mes niekam jų neprimetame, nesusiduriame su užduotimi dinamiškai reklamuoti tą ar tą vaistą užsienio rinkose. Tačiau mes esame pasirengę pasidalinti, ir ne tik paruošta vakcina, bet ir ta labai svarbia jos gamybos technologija", — sakė jis atsakydamas į klausimą, kokia padėtis skiepijant nuo COVID-19 Europos Sąjungoje.

  "Natūralu, kad Rusijoje, kaip ir kitose šalyse, farmacijos gamyklos nėra guminės, ir nė viena šalis negali pagaminti vakcinos visam pasauliui. Todėl mes siūlome suinteresuotoms valstybėms išbandyti partiją. Jie gali išbandyti, kaip sakoma, skersai ir išilgai, ir jei jiems tai patinka, galime susitarti dėl vakcinų gamybos organizavimo jų teritorijoje", — sakė jis.

  Čižovas pažymėjo, kad nemažai Rusijos partnerių jau eina šiuo keliu.

  Pavyzdžiui, sausio mėnesį buvo pranešta, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF) pasirašė susitarimą su pirmaujančiu Turkijos farmacijos produktų gamintoju dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" gamybos Turkijoje ir pradėjo technologijų perdavimą.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, vakcina, ES, Rusija

  Svarbiausios temos