18:05 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija norėtų, kad šalyje būtų dažniau lankomasi, pavyzdžiui, planuojamas Europos Sąjungos užsienio politikos vadovo Žozepo Borelio vizitas į Maskvą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Rusija tikisi galimybės pagerinti santykius su Europos Sąjunga. Šie lūkesčiai susiję su ES užsienio politikos tarnybos vadovo Žozepo Borelio vizitu į Maskvą, kuris planuojamas vasario 4–6 dienomis, sakė Rusijos nuolatinis atstovas ES Vladimiras Čižovas interviu RIA Novosti.

  Atsakydamas į klausimą, ar po šio vizito bus įmanoma bent kiek pagerinti Rusijos ir ES santykius, jis sakė: "Aš to tikiuosi. Tačiau aš negaliu pasakyti, kad santykiai yra labai atšiaurūs". Pasak jo, sutartys tarp šalių tęsiasi.

  "Pavyzdžiui, neseniai vyko konsultacijos prekybos ir politiniais klausimais, asmens duomenų apsaugos klausimais, nuolat "derinami laikrodžiai" įgyvendinant Bendrą išsamų veiksmų planą (JCPOA), susijusį su Teherano branduoline programa", — sakė jis. 

  Rusija norėtų, kad šalyje dažniau lankytųsi ES valdžios atstovai, pavyzdžiui, planuojamas Europos Sąjungos užsienio politikos vadovo Žozepo Borelio vizitas į Maskvą, sakė Vladimiras Čižovas.

  "Žinoma", — atsakė jis į klausimą, ar Rusija norėtų, kad tokie vizitai ir susitikimai, kuriuose dalyvautų ES diplomatijos vadovas, būtų dažnesni Maskvoje ar Briuselyje.

  "Paskutinį tokį vizitą Rusijoje padarė Žozepo Borelio pirmtakė Federika Mogerini. Tai buvo net 2017 metų balandžio mėnesį. Nors, žinoma, nuo to laiko vyko telefoniniai pokalbiai ir susitikimai įvairių renginių metu, tačiau visaverčių vizitų nebuvo", — prisiminė Čižovas.

  Tegai:
  santykiai, ES, Rusija

  Svarbiausios temos