20:22 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)

  Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas teigė, kad buvo paskiepytas be neigiamų pasekmių ir skiepai yra individualūs

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas sakė, kad jis buvo paskiepytas nuo koronaviruso viena iš Rusijos vakcinų, praneša RIA Novosti.

  "Aš buvau paskiepytas prieš du mėnesius... Viena iš Rusijos vakcinų. Kodėl aš taip sakau? Kad nebūtų jausmo, jog kuri nors vakcina yra geresnė už kitą", — sakė jis interviu Rusijos žiniasklaidai.

  Jis pažymėjo, kad skiepai yra individualūs: būtina paaukoti kraujo, suprasti, kokios imuninės būsenos yra kūnas.

  "Todėl visos mūsų vakcinos yra veiksmingos ir pajėgios, tačiau jei pasirenkate bet kurią, turite kreiptis į gydytoją, aš kalbu visiškai tiesiogiai ir atvirai. Bet tai turi būti padaryta", — pabrėžė jis.

  Medvedevas taip pat teigė, kad buvo paskiepytas be pasekmių. "Labai ramu <...>. Bet tai taip pat yra individuali istorija. Ar žinote, apie ką jie dažniausiai kalba? Priešingai, imuninis atsakas yra stiprus tam, kuris sirgo po vakcinacijos, o tai reiškia, kad jis gali turėti stipresnę apsaugą: yra daugiau antikūnų, visų rūšių koeficientai aukščiau ir pan. Bet ir tai ne visada. Viskas yra labai individualu", — sakė jis.

  Politikas pridūrė, kad šia tema kalbėjo su Rusijos mokslininkais ir jie teigė, kad tai, kaip žmogus sirgs, priklauso nuo imuninės būklės ir genomo.

  "Jei kiekvienas iš dalyvaujančių žmonių, apskritai, kiekvienas žmogus Žemėje, turėjo iššifruotą genomą, tada iš esmės galima iškart pasakyti, ar žmogus labiau sirgs šia liga, ar ji jam grėsmės nekelia. Ir aš tikiu, kad anksčiau ar vėliau tokių didelių duomenų lygiu, jei genominė informacija bus tinkamai iššifruota ir apdorota, galėsime susidaryti išsamų vaizdą apie save ir suprasti, kur mums gresia pavojus. Svarbiausia, kad gydytojai supras, dėl kurios grupės vaistų reikia kreiptis konkrečiam asmeniui, jei jis suserga ne tik koronavirusine infekcija, bet ir kitomis ligomis", — sakė jis.

  Pokalbyje su Medvedevu dalyvavo penki žurnalistai, įskaitant RIA Novosti korespondentą. Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas atsakė į klausimus, susijusius su vidaus ir užsienio politika, koronavirusu, vakcinomis, socialiniais tinklais ir artėjančiais rinkimais.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Rusija, Dmitrijus Medvedevas

  Svarbiausios temos