19:12 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (350)

  Jis pažymėjo, kad tokia schema "neleidžia imunitetui, sukurtam prieš pirmąjį vektorių, trukdyti antrai vakcinos dozei, o tai yra aiškus pranašumas"

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Virusologas Paulas Verardas (Paulo Verardi) teigė, kad Rusijos vakcina nuo koronaviruso infekcijos "Sputnik V" dėl savo privalumų atliks svarbų vaidmenį kovoje su pandemija visame pasaulyje, praneša TASS.

  "Skirtingai nuo kitų rekombinantinių COVID-19 vakcinų, pagrįstų "Sputnik V" adenoviruso vektoriumi, ji remiasi pirminio imunizacijos padidinimo schema, naudojant du skirtingus rekombinantinius vektorius: pirmiausia [žmogaus] adenoviruso 26 [serotipą] ir tada adenoviruso 5 [serotipą]", — sakė specialistas. 

  Jis pažymėjo, kad tokia schema "neleidžia imunitetui, kuris susidarė prieš pirmąjį vektorių, trukdyti antrai vakcinos dozei, o tai yra aiškus pranašumas".

  Anksčiau medicinos žurnale "Lancet" pasirodė duomenys, kad Rusijos "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatai parodė 91,6 proc. efektyvumą prieš koronavirusą. Testuojant vakciną dalyvavo 19 866 žmonės.

  "Sputnik V" sukūrė Rusijos Gamalėjaus tyrimų centras ir tai tapo pirmąja oficialiai registruota vakcina nuo koronaviruso pasaulyje. Vėliau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo dar vieną vaistą — "EpiVacCorona", kurį sukūrė Rospotrebnadzor "Vektor" centras.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (350)
  Tegai:
  Sputnik V, koronavirusas

  Svarbiausios temos