19:57 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Borelis planuoja Maskvoje vesti derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir aptarti, be kita ko, Ukrainą, Irano branduolinę problemą ir kovą su koronavirusu

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Atskiras Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas su ES diplomatinės misijos vadovu Žozepu Boreliu nėra planuojamas, nors jo vizitui teikiama didelė reikšmė, sakė Rusijos valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Apie tai praneša RIA Novosti.

  ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai Žozepas Borelis ketvirtadienio vakarą išvyksta vizito į Rusiją. Tai pirmasis jo vizitas Rusijos sostinėje nuo 2017 metų. Borelis planuoja Maskvoje vesti derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir aptarti, be kita ko, Ukrainą, Irano branduolinę problemą ir kovą su koronavirusu.

  "Susitikimas su Putinu nenumatomas. Jūs žinote, kad ponas Borelis yra užsienio reikalų ministro Lavrovo pašnekovas, ir būtent su juo bus vedamos derybos", — sakė Peskovas.

  Tuo tarpu jis pažymėjo, kad Kremlius Borelio vizitui teikia didelę reikšmę.

  "Jūs žinote, kad visai neseniai prezidentas Putinas įvertino Maskvos ir Briuselio santykius, apgailestavo, kad šie santykiai yra apgailėtinoje padėtyje, kalbant apie tai, kad jie iš tikrųjų yra įšaldyti ir Rusija nebuvo to iniciatorė, be abejo, norėtume dialogo, daugialypio dialogo tarp Maskvos ir Briuselio, įskaitant atvirą visų esamų nesutarimų aptarimą, o jų yra daug", — pridūrė Peskovas.

  Tegai:
  Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos