09:47 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lavrovo, Rusijos ir Europos Sąjungos santykiuose nėra normalumo, būtina atlikti išsamią dvišalių santykių padėties apžvalgą

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. "Normalumo nebuvimas" Rusijos ir Europos Sąjungos santykiuose niekam nėra naudingas, sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitikime su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio politikai ir saugumu Žozepu Boreliu Maskvoje. 

  "Esame pasirengę atsakyti į visus klausimus, kuriuos ketinate pateikti šios dienos derybose. Mes stengsimės jūsų nenuvilti", — cituoja ministrą RIA Novosti

  Borelis pranešė, kad planuoja su Lavrovu, be kita ko, aptarti Ukrainą, Irano branduolinę problemą ir kovą su koronavirusu. Pastaroji tema gali tapti ypač aktuali, atsižvelgiant į teigiamus atsiliepimus Vakaruose apie Rusijos vakciną "Sputnik V" ir kai kurių Europos valstybių susidomėjimą jos įsigijimu. 

  Trečiadienį, vasario 3 dieną, Borelis Twitter'yje parašė, kad jis taip pat "ketina kelti" Aleksejaus Navalno temą. Oficialiame pareiškime 27 ES valstybių vardu diplomatas paragino "nedelsiant ir besąlygiškai paleisti Navalną, taip pat jo šalininkus", kurie buvo sulaikyti už dalyvavimą nesankcionuotuose protestuose. ES teismo sprendimą, kuriuo Navalno atidėta bausmė pakeista realia, laiko "nepriimtinu ir politiškai motyvuotu". Pareiškime taip pat pažymima, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas "jau 2017 metais nusprendė, kad nuosprendis Navalnui buvo savavališkas ir nepagrįstas". 

  Vasario 9 dieną Borelis Europos Parlamento nariams papasakos apie savo kelionės į Rusiją rezultatus. 

  Vasario 22 dieną ES užsienio reikalų ministrai aptars "galimus tolesnius veiksmus" dėl padėties aplink Navalną. 

  Kovo mėnesį turėtų įvykti ES viršūnių susitikimas, kuriame Europos vadovai ketina rengti strategines konsultacijas dėl santykių su Maskva. 

  Tuo pat metu Europos Komisija mano, kad Rusijos ir ES dialogo negalima susiaurinti iki Navalno klausimo: yra sričių, "kuriose vyksta bendradarbiavimas ir kurias reikėtų plėsti". 

  Maskva patarė užsienio politikams gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas. Lavrovas pažymėjo, kad daugelis Vakarų kolegų pareiškimų šia tema yra "tarsi nukopijuoti". Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Kremlius neketina klausytis patarimų iš užsienio dėl Navalno.

  Dar šia tema

  Vakar Rusija, rytoj Kinija — Lietuva keičia saugumo politikos prioritetus?
  Graikijos laikraštis paragino vyriausybę skubiai įsigyti "Sputnik V"
  ES skyrė 13 milijonų eurų, kad padėtų rusams pandemijos metu
  Dar viena šalis pirks Rusijos "Sputnik V" vakciną
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Sergejus Lavrovas, ES, Rusija

  Svarbiausios temos