18:27 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Kaip pažymėjo žurnalistai, šalys pradėjo "rikiuotis" į eilę dėl vaisto tiekimo po to, kai prestižiniame medicinos žurnale "The Lancet" buvo paskelbti trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatai, patvirtinantys didelį "Sputnik V" efektyvumą

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos vakcina "Sputnik V", į kurią Vakaruose iš pradžių žiūrėta skeptiškai, dabar tapo pasaulio favorite kovoje su pandemija, pranešė "Bloomberg".

  Kaip pažymėjo žurnalistai, šalys pradėjo "rikiuotis" į eilę dėl vaisto tiekimo po to, kai prestižiniame medicinos žurnale "The Lancet" buvo paskelbti trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatai, patvirtinantys didelį "Sputnik V" efektyvumą.

  Straipsnio autoriai pabrėžė, kad pasaulinėje kovoje dėl pandemijos įveikimo "vakcinų lenktynės" įgijo geopolitinę reikšmę: vyriausybės bando įveikti didžiulę socialinę ir ekonominę žalą, kurią sukėlė įvestos ribojamosios priemonės. Ši situacija suteikia Rusijai pranašumą kaip vienai iš nedaugelio šalių, kurioje mokslininkams pavyko sukurti aukštos kokybės vakciną, pažymima leidinyje.

  "Rusija padarė bene didžiausią mokslinį proveržį nuo sovietinių laikų", — užbaigė "Bloomberg".

  "The Lancet" pasirodė trečiojo "Sputnik V" bandymų su savanoriais etapo rezultatų apžvalga. Tyrimai patvirtino aukštą Rusijos vakcinos saugumą ir veiksmingumą — 91,6 proc. Be to, pasak Gamalėjaus centro mokslininkų, vakcina visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų.

  "Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos vaistas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo 2020 metų rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre ir yra paremta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Dar šia tema

  Suleistų vakcinų nuo koronaviruso dozių skaičius pasaulyje viršijo sergančiųjų skaičių
  Lietuva gali įsigyti COVID-19 vakcinų iš dar dviejų gamintojų
  Žiniasklaida: Vakarus nustebino Rusijos vakcina "Sputnik V"
  Dar viena šalis pirks Rusijos "Sputnik V" vakciną
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos