01:52 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Penktadienį Maskva paskelbė Švedijos ir Lenkijos generalinių konsulatų Sankt Peterburge ir Vokietijos ambasados Maskvoje darbuotojus persona non grata, pabrėždama, kad artimiausiu metu jie turėtų palikti Rusiją

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Trijų Europos diplomatų išsiuntimas dėl dalyvavimo neteisėtuose veiksmuose buvo priverstinė priemonė, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. 

  Penktadienį Maskva paskelbė Švedijos ir Lenkijos generalinių konsulatų Sankt Peterburge ir Vokietijos ambasados Maskvoje darbuotojus persona non grata, pabrėždama, kad artimiausiu metu jie turėtų palikti Rusiją. Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis paragino Užsienio reikalų ministeriją persvarstyti šį sprendimą ir atmetė kaltinimus, kad europiečiai "vykdo veiklą, nesuderinamą su diplomatiniu statusu".

  "Deja, mes buvome priversti imtis priemonių. Tai yra diplomatų išsiuntimas iš trijų ES šalių, kurie dalyvavo įvykiuose, kurie nebuvo sankcionuoti. Tai, atitinkamai, prilygsta neteisėtų veiksmų vykdymui", — sakė Zacharova "Rossija 1" eteryje.

  Nepaisant daugybės valdžios perspėjimų, sausio 23 ir 31 dienomis įvairiuose Rusijos miestuose vyko protestai. Žmonės taip pat išėjo į gatves vasario 2-osios vakarą, kai Maskvos Simonovskio teismas pakeitė Navalno atidėtą bausmę "Yves Rocher byloje" realia ir skyrė 3,5 metų bendrojo režimo kolonijoje.

  Kaip anksčiau pažymėjo Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, "tam tikri provokatoriai", kurių veiksmai buvo "gerai suprantami", ragino imtis veiksmų. Vladimiras Putinas pabrėžė, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, tačiau "viskas, kas peržengia įstatymų ribas, yra ne tik neproduktyvu, bet ir pavojinga".

  Tegai:
  Europa, Rusija

  Svarbiausios temos