23:09 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos viršgarsiniai ginklai buvo paminėti prezidento Vladimiro Putino pranešime Federalinei asamblėjai 2018 metais. Pirmiausia kalbėta apie "Avangard" ir "Dagger" kompleksus. Vėliau tapo žinoma apie sparnuotosios raketos "Zircon" plėtrą

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Rusijoje nebranduolinių atgrasymo pajėgų pagrindas bus įvairių bazių viršgarsiniai kompleksai, sakė gynybos ministras Sergejus Šoigu. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Stiprinamas nebranduolinių atgrasymo pajėgų, visų pirma didelio tikslumo ginklų, potencialas. Jie bus pagrįsti įvairių bazių viršgarsinėmis sistemomis", — sakė jis susitikime su kariuomenės vadovaujančiu personalu.

  Rusijos viršgarsiniai ginklai buvo paminėti prezidento Vladimiro Putino pranešime Federalinei asamblėjai 2018 metais. Pirmiausia kalbėta apie "Avangard" ir "Dagger" kompleksus. Vėliau tapo žinoma apie sparnuotosios raketos "Zircon" plėtrą.

  Viršgarsinis kovinis kompleksas "Avangard" 20 kartų viršija garso greitį. Pirmasis pulkas su atitinkamomis sistemomis dislokuotas "Jasnenskajos" raketų divizijoje, Orenburgo srityje.

  Viršgarsinio komplekso "Kinžal" raketa, anot kūrėjų, garantuotai įveiks visas esamas priešlėktuvines ir priešraketines gynybos sistemas, branduolines ir įprastas kovines galvutes pristatydama iki dviejų tūkstančių kilometrų atstumu. "Kinžal" naudojamas naikintuvų MiG-31K amunicijai.

  "Zircon" viršgarsinė raketa sugeba išvystyti devynių Machų greitį (tai devynis kartus viršija garso greitį, daugiau nei dešimt tūkstančių kilometrų per valandą), o skrydžio nuotolis viršija tūkstantį kilometrų. Planuojama apginkluoti antvandeninius ir povandeninius laivus — tiek projektuojamus, tiek jau statomus. Be jūrinės versijos, prezidentas Vladimiras Putinas paminėjo sausumos "Zircon" sukūrimą.

  Dar šia tema

  "Atskleisti rajonai": kur JAV karinis jūrų laivynas nukreipia ginklus
  JAV parduodami lietuvio kolekcionuoti KGB šnipinėjimo ginklai
  Rusija atsakė į JAV Valstybės departamento kaltinimus dėl cheminio ginklo naudojimo
  Per 5–7 metus Rusija į rinką išleis 50 naujų ginklų
  Tegai:
  ginklai, Rusija

  Svarbiausios temos