10:12 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (366)

  Jei Europos Komisija išduos ir patvirtins sąlyginį registracijos pažymėjimą, Rusijos vakcina gali būti centralizuotai tiekiama ES. Europos Sąjunga, dar prieš pasirodant pirmosioms patvirtintoms vakcinoms nuo koronaviruso, priėmė sprendimą dėl jų centralizuoto įsigijimo

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) sausio 29 dieną Pateikė paraišką įregistruoti "Sputnik V" vakciną ES ir turi patvirtinimą, kad paraiška buvo priimta, jos patvirtinimo greitį nustato Europos reguliavimo institucija, fondas pranešė RIA Novosti.

  "RTIF kreipėsi į Europos vaistų agentūrą (EVA), kad galėtų dalyvauti mokslinėje konsultacijoje dėl vakcinos "Sputnik V". Fondo atstovai, "Sputnik V" vakcinos kūrėjai ir EVA atstovai surengė tokią mokslinę konsultaciją 2021 metų sausio 19 dieną", — praneša RTIF.

  "RTIF 2021 metų sausio 29 dieną pateikė paraišką įregistruoti "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje ir pradėjo informacijos pateikimo EVA procesą pagal nuolatinę peržiūros procedūrą. Fondas turi oficialų EVA patvirtinimą, kad paraiška buvo priimta. Prašymą patvirtina EVA", — nurodė fondas.

  Anksčiau šiandien EVA pranešė RIA Novosti, kad baigė konsultuotis su Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" kūrėju; dabar galima kreiptis dėl registracijos ES rinkoje. EVA atstovas spaudai pridūrė, kad agentūra dar negavo "Sputnik V" kūrėjo paraiškos dėl leidimo patekti į ES rinką.

  Jei Europos Komisija išduos ir patvirtins sąlyginę rinkodaros teisę, Rusijos vakcina gali būti centralizuotai tiekiama ES. Europos Sąjunga, dar prieš pasirodant pirmosioms patvirtintoms vakcinoms nuo koronaviruso, priėmė sprendimą dėl jų centralizuoto įsigijimo. Iš viso sutartys buvo pasirašytos su šešiais gamintojais.

  Šiuo metu ES rinkoje yra leidžiamos naudoti vakcinos "Pfizer / BioNTech" (galima įsigyti iki 600 mln. dozių), "Moderna" (160 mln. dozių) ir "AstraZeneca" (iki 400 mln. dozių). Be to, EK sudarė vakcinų tiekimo į ES sutartis su "Johnson & Johnson", "Sanofi-GSK", "CureVac". Iki šiol šie kūrėjai dar nesikreipė dėl leidimo prekiauti savo vaistais ES rinkoje, tačiau artimiausiu metu laukiama "J&J" paraiškos.

  Tokiu būdu ES šalys galės gauti daugiau nei 2,3 milijardo vakcinų nuo koronaviruso dozių. Yra planas iki vasaros pabaigos paskiepyti apie 70% europiečių. Tačiau pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su problemomis tiekiant "Pfizer/BioNTech" ir "AstraZeneca" preparatus. Vėlavimai gali sugriauti ambicingus Briuselio skiepijimo planus.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (366)

  Dar šia tema

  Čekija tikisi, kad ES užregistruos rusišką vakciną nuo COVID-19
  Aistros dėl "Sputnik". Kodėl Lietuva nepasitiki Rusijos vakcina?
  Latvijoje tiekėjai peršaldė "AstraZeneca" vakciną
  PSO paneigė gandus apie vakcinacijos ir nevaisingumo ryšį
  Tegai:
  ES, Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos