13:18 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, Rusija Borelio vizito metu pasiūlė "aptarti realius klausimus", kurie yra darbotvarkėje

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Europos Sąjungos atstovo užsienio ir saugumo politikos srityje Žozepo Borelio vizito Maskvoje metu Europos Sąjunga norėjo surengti "viešą Rusijos plakimą", tačiau tai nepavyko, sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Aš jums atskleisiu paslaptį apie mūsų Vakarų partnerius: kai jiems nesiseka suduoti smūgį, jie pradeda isterikuoti. Borelio užduotis buvo atlikti šį viešą plakimą, kurį, man atrodo, jie planavo labai atidžiai. Ir tokia seka: ir apie mitingus pakalbėti, ir apie žurnalistus, ir Navalną padaryti pagrindine tema. Sumaišyti viską į vieną krūvą, išpilti ant galvos ir išeiti patenkintu žvilgsniu. Tai nesuveikė. Kodėl? Net sunku spėlioti. Tikriausiai todėl, kad Rusija pasiūlė aptarti realius klausimus — nuo problemų iki plėtros perspektyvų, kurios yra darbotvarkėje", — radijo stoties "Vesti FM" eteryje sakė Zacharova.

  Anksčiau Borelis po savo vizito Maskvoje neatmetė, kad per būsimą ES užsienio reikalų ministrų susitikimą vasario 22 dieną gali būti priimtas sprendimas išplėsti sankcijas Rusijai pagal naująjį sankcijų režimą dėl žmogaus teisių pažeidimo. 

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kritiški Borelio pareiškimai apie Rusiją atvykus į Briuselį skiriasi nuo jo kalbų Maskvoje, kur jis teigė, kad yra sričių, kuriose Rusijos Federacija ir ES gali ir turėtų bendradarbiauti, nes šiuo atveju bus pasiekti geri rezultatai, o Briuselis, pasak jo, palaiko dialogą su Maskva, nepaisant sunkumų santykiuose.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos diplomatai, dalyvavę nesankcionuotuose veiksmuose Rusijoje, buvo paskelbti persona non grata ir artimiausiu metu paliks šalį. Kalbama apie Švedijos Karalystės ir Lenkijos Respublikos atstovybių Sankt Peterburge ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados ​​Maskvoje diplomatinius darbuotojus. Atsakydamos į tai, šios šalys paskelbė, kad yra išsiųsti trys Rusijos diplomatai. Rusijos diplomatų išsiuntimas iš Švedijos, Vokietijos, Lenkijos negali būti vadinamas veidrodine priemone, vėliau pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Dar šia tema

  Rusija tikisi, kad po Borelio vizito į Maskvą santykiai su ES pagerės
  Vokiečių politikas: "Nord Stream 2" padėtį galima išspręsti per ES, Rusijos ir JAV derybas
  ES ir Rusijos santykius Borelis pavadino toli gražu nepatenkinamais
  Tegai:
  ES, Rusija

  Svarbiausios temos