11:26 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Regione užtikrintas patikimas ir stabilus dujų tiekimas. Rudens–žiemos laikotarpis eina įprastu režimu

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Padėtis su dujų tranzito į Kaliningradą per Lietuvą pristabdymu neturi įtakos vartotojams, pareiškė Kaliningrado srities vicepremjeras Aleksandras Rolbinovas. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos operatorius "Amber Grid" pranešė, kad "Gazprom" prašymu tranzitas buvo laikinai sustabdytas. Kuras patenka į Rusijos regioną tranzitu per Lietuvą iš Baltarusijos. Srautai tarp šalių yra stabilūs. Lietuvos dujų transportavimo infrastruktūra veikia įprastu režimu.

  "Ši situacija neturi įtakos vartotojams, Kaliningrado srityje užtikrinamas patikimas ir stabilus dujų tiekimas. Rudens–žiemos laikotarpis eina įprastu režimu", — sakė Rolbinovas.

  "Gazprom" spaudos tarnyba pranešė, kad regiono poreikiai yra visiškai patenkinti Kaliningrado požeminės saugyklos sąskaita. Tranzito sustojimo priežastys nenurodomos.

  Lietuvos operatorius vykdo dujų tranzitą į Kaliningradą pagal susitarimą su "Gazprom", kuris galioja iki 2025 metų pabaigos. Kuras gabenamas pagal "ship or pay" ("transportuok ar mokėk") principą.

  Dar šia tema

  Laikinai sustabdytas dujų tranzitas per Lietuvą į Kaliningradą
  Lietuva gavo trečią per mėnesį SGD partiją iš Rusijos
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, Lietuva

  Svarbiausios temos