14:33 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ji pažymėjo, kad Europos diplomatijos vadovas vedė lygiai tokio paties formato derybas, kokias anksčiau Maskvoje surengė Švedijos užsienio reikalų ministrė

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Europoje išsakyti pareiškimai, kad ES diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizitas į Maskvą baigėsi pažeminimu, yra Vakarų informacinės kampanijos dalis, kanalo "Rossija 1" eteryje sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai vasario 4–6 dienomis lankėsi Rusijoje. Vizito metu Maskva paskelbė išsiunčianti tris diplomatinius atstovus iš Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos už dalyvavimą Aleksejaus Navalno šalininkų organizuotuose nesankcionuotuose mitinguose. Todėl Europos žiniasklaida, kuri vizitą laikė nesėkmingu ir klaidingu, kritikavo Borelį.

  "Jie patys žemina Borelį, bet pateikia tai tokiu būdu, neva jį pažemino Maskvoje. <...> Koks yra pažeminimas, yra visiškai nesuprantama", — komentuodama situaciją sakė Zacharova.

  Ji pažymėjo, kad Europos diplomatijos vadovas vedė lygiai tokio paties formato derybas, kokias anksčiau Maskvoje surengė Švedijos užsienio reikalų ministrė Anna Linde.

  "O dabar išeina žmonės, apkaltinti tais pačiais žodžiais, kurie dirbo pagal tą patį mokymo vadovą, ir pradeda skleisti kažkokias nesąmones. Kodėl jie tai daro? Žinoma, informacinė kampanija. Būtent todėl buvo duoti vertingi nurodymai atnaujinti neteisėtus veiksmus, nes visas šis informacijos burbulas neišgyvens iki vasaros. Iki vasaros neįmanoma išsilaikyti pasakojant apie cheminį ginklą, "apsinuodijimą", nepateikiant faktų", — sakė ji.

  Pasak jos, tai yra užburtas ratas, kuriame neįmanoma bėgti, o Borelis buvo padarytas kraštutiniu.

  Tegai:
  ES, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos