13:22 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešime teigė Zacharova, Rusijos Federacija tęs principingą istorinės atminties išsaugojimo liniją

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Izraelio pareigūnų ir visuomenės reakciją į žydus holokaustu apkaltinusio Lietuvos Seimo nario Valdo Rakučio kalbą.

  Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Lietuvoje kilo skandalas dėl Rakučio pareiškimų, kad "netrūko holokausto atlikėjų ir tarp pačių žydų". Be to, jis paragino "atsakyti į klausimą, kokia buvo pačių žydų nuomonė, kokios idėjos paskatino kai kuriuos žydus bendradarbiauti su sovietų valdžia".

  "Žinoma, tarptautinė bendruomenė turi vieningu frontu stoti prieš panašias akcijas, jau viešas, parodomąsias istorijos perrašymo akcijas. Džiugu, kad šį kartą šios temos aptarimas, pradėtas, jei taip galiu pasakyti, profesoriaus, o jis pasakė apie žydų bendradarbiavimą su naciais, gavo atsaką iš kitų tarptautinės bendruomenės narių, kurie taip pat išsaugojo sveiko proto likučius, ir iš pačios Lietuvos Respublikos politikų", — sakė ji.

  Ji pabrėžė, kad Rusija tęs principinę istorinės atminties išsaugojimo liniją.

  Skandalas dėl pareiškimų apie Holokaustą

  Po Rakučio pareiškimo kilo skandalas. Socialdemokratai paragino Lietuvos Seimą nušalinti jį nuo  Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko posto, nes, pasak jų, jis pareiškimais sumenkino Lietuvos parlamentą kaip instituciją ir pakenkė jo reputacijai tarptautinėje bendruomenėje.

  Po to Rakutis Seime pasakė kalbą, kurioje pripažino savo kaltę, atsiprašė kolegų ir atsistatydino iš komisijos pirmininko posto.

  Tačiau tuo pačiu atsisveikinamojoje kalboje jis pareiškė, kad kol "Lietuva buvo laisva ir suvereni šalis", žydai ten nebuvo persekiojami. Pasak Rakučio, nelaimė prasidėjo vadinamuoju "nepriklausomybės sutemų periodu".

  Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši pradėtų politiko tyrimą. 

  Tuo tarpu Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu vietinė žydų bendruomenė, kuri tuo metu buvo laikoma viena didžiausių Europoje, buvo praktiškai sunaikinta. Žuvo apie 220 tūkstančių žmonių. Su naciais bendradarbiavę lietuviai dalyvavo žydų tautos naikinime.

  Nepaisant šio istorinio fakto, Lietuvos valdžia siekia perrašyti istoriją ir pagerbti nacių kolaborantus, vadindama juos "nacionaliniais didvyriais". Be to, Lietuvos politikai dažnai kaltina TSRS "dvigubu genocidu" ir "okupacija".

  Rusijos Federacija ne kartą ragino savo Lietuvos partnerius siekti istorinio objektyvumo.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  Tegai:
  Holokaustas, Lietuva, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos