17:47 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokiais elementais paremti moduliai leis paversti išskiriamą šilumą elektra ir ateityje galės įkrauti nešiojamus prietaisus tiesiai ant rankos, o automobilių akumuliatorius — išmetamųjų dujų šiluma

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų technologijos universiteto "MISiS" (NMTTU "MISiS") mokslininkai, dalyvaudami tarptautinėje tyrimų komandoje, pristatė naują ekonomišką elektrocheminį elementą, pagrįstą anglies pluoštu, praneša universiteto spaudos tarnyba.

  Tokiais elementais paremti moduliai leis paversti išskiriamą šilumą elektra ir ateityje galės įkrauti nešiojamus prietaisus tiesiai ant rankos, o automobilių akumuliatorius — išmetamųjų dujų šiluma. Tyrimo rezultatai skelbiami tarptautiniame mokslo žurnale "Sustainability".

  Tiesioginės išskiriamos šilumos pavertimo elektra (termoelektros) technologijų plėtra yra viena iš pirmaujančių krypčių plėtojant alternatyvią energiją. Daugelis mokslininkų mano, kad perspektyviausios yra technologijos, kuriose naudojami termoelektrocheminiai moduliai (termoelementai), leidžiantys gauti energiją iš šaltinių, kurių temperatūra ne aukštesnė kaip 100 ° C.

  Terminių elementų veikimas pagrįstas vadinamuoju "Seebeck" efektu: uždaroje grandinėje, susidedančioje iš skirtingų laidininkų, atsiranda elektromotorinė jėga (EMF), jei kontaktiniai taškai turi skirtingą temperatūrą. Rimtas esamų modernių termoelementų trūkumas yra jų maža išeiga. Tai žymiai apriboja jų taikymo sritį.

  Mokslininkų komanda iš NMTTU "MISiS" funkcinių nanosistemų ir aukštos temperatūros medžiagų departamento kartu su kolegomis iš Saratovo valstybinio technikos universiteto, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto ir Nigerijos universiteto, pristatė naują tyrimą apie termoelektrocheminių elementų, galinčių panaudotą šilumos energiją paversti elektros srove, pajėgumų ir efektyvumo didinimą.

  Visų pirma, kūrėjai išsprendė perėjimo nuo aktyviai tyrinėtų elektrodų, kurių pagrindas yra anglies nanovamzdeliai, prie anglies pluoštų — labiau prieinamos ir pigesnės medžiagos — problemą. Vienas gramas nanovamzdelių kainuoja apie 100 rublių, o anglies pluošto gramas — 7,5 rublių.

  Šiandien mokslininkų komanda siekia toliau didinti gautų termoelektrinių modulių galią ir planuoja pradėti kurti eksperimentinius prietaisų prototipus, pagrįstus jais.

  Tegai:
  mobilieji telefonai

  Svarbiausios temos