00:46 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Estijos užsienio reikalų ministrės, ankstesnės sankcijos pasirodė esančios veiksmingos ir "daug kur padėjo išvengti blogiausio"

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Estijos parlamentas, priėmęs absurdišką pareiškimą, kuriuo reikalauja Aleksejaus Navalno išlaisvinimo ir ragina išplėsti ES antirusiškas sankcijas, nerangiai skatina Rusijos sutramdymo metodiką Vakaruose, pareiškė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis.

  Estijos parlamentas pirmadienį priėmė pareiškimą gindamas pilietines laisves Rusijoje, ragindamas plėtoti antirusiškų sankcijų politiką. Pareiškime pažymima, kad ES ir jos partneriai turėtų "sukurti veiksmingą sankcijų politiką, kuri priverstų Rusiją atsisakyti agresyvios užsienio politikos".

  "Estijos parlamentas, priimdamas absurdišką pareiškimą, kuriuo reikalauja išlaisvinti Navalną ir išplėsti ES antirusiškas sankcijas, nerangiai kuria Vakarų politikos gaires dėl Rusijos sutramdymo. Tokie pareiškimai tampa pavyzdine kišimosi į suverenių valstybių vidaus reikalus ir spaudimo teismų sistemai forma. Tai tik aštrina dvišalių santykių problemas", — cituoja Sluckį RIA Novosti.

  Komiteto vadovas pažymėjo, kad Estijos parlamentarai pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį į žmogaus teisių ir žodžio laisvės būklę savo šalyje, o ne užsiimti "karikatūriniais pamokslais".

  Vasario 2 dieną Maskvos Simonovskio teismas nusprendė panaikinti Navalno atidėtą bausmę "Yves Rocher" byloje ir pakeisti ją realia 3,5 metų laisvės atėmimo bausme bendrojo režimo kolonijoje. To reikalavo Federalinė bausmių vykdymo tarnyba, kuri teigia, kad jis ne kartą pažeidė bandomojo laikotarpio sąlygas ir buvo įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą iki suėmimo.

  Įtarimus, kad Navalnas yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn vien už jo politinę veiklą, paneigė Europos Žmogaus Teisių Teismas. "Yves Rocher" bylą Strasbūras atsisakė pripažinti politiškai motyvuota ir neįpareigojo Rusijos valdžios institucijų panaikinti nuosprendį. EŽTT tik padarė išvadą, kad kaltinamojo veiksmai gali būti traktuojami ir kaip nusikaltimas, ir kaip įprasta komercinė veikla.

  Dar šia tema

  ES nuolatiniai atstovai aptarė galimas sankcijas Rusijai
  Europa santykius su Rusija atvedė į aklavietę. Bet kažkodėl tuo nepatenkinta
  Brangiai kainavo: Europa dėl Rusijos prarado milijardus
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Estija, sankcijos, ES, Rusija

  Svarbiausios temos