09:53 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)

  Ekspertas mano, kad pralaimėtojo pozicija JAV yra "dvigubai skausmingesnė", nes Amerika ne kartą pabrėžė esanti pasaulio lyderė

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Jungtinės Amerikos Valstijos toliau ieškos būdų, kaip kontroliuoti "Nord Stream-2", mano Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Pasaulio politikos fakulteto docentas Aleksejus Fenenka.

  "Nemanau, kad jos (JAV) atsisakys savo agresyvios politikos, dėl vienos paprastos priežasties: jos jau pasisakė apie tai ("Nord Stream-2") per daug neigiamai ir dabar bet koks atsitraukimas atrodys kaip JAV pralaimėjimas. Neįmanoma, jei jūs viešai pažadėjote bet kokia kaina sustabdyti "Nord Stream-2", dabar sakyti: "Stop, aš persigalvojau". Jei taip pasakysit, visi sakys, kad apsirikote, pralaimėjote ir kad tai — amerikiečių pralaimėjimas", — sakė RIA Novosti Fenenka.

  Ekspertas mano, kad pralaimėtojo pozicija JAV yra "dvigubai skausmingesnė", nes Amerika ne kartą pabrėžė esanti pasaulio lyderė.

  "Jei amerikiečiai negalės visiškai sutrukdyti, tada jie stengsis rasti kokią nors kompromisinę iškrovą, kad tai atrodytų taip: "Nord Stream" yra baigtas, tačiau Rusija turi didelių problemų. Ir tada jie galės pasakyti, kad jie vis tiek laimėjo", — pridūrė Fenenka.

  Jis priminė, kad JAV jau pasiūlė variantą, pagal kurį Amerika galės kontroliuoti "Nord Stream-2" naudojimą "stabdymo mechanizmu". Manoma, kad šiuo mechanizmu galima sustabdyti dujų tranzitą, jei Rusijoje būtų nustatyti "žmogaus teisių pažeidimai".

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus". Kremlius apgailestauja dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)

  Dar šia tema

  Vokietija įvardijo dialogo su JAV dėl "Nord Stream-2" sąlygą
  "Fortuna" Danijos vandenyse atnaujino "Nord Stream-2" tiesimą
  Vokietijos ekonomistas paaiškino "Nord Stream-2" svarbą
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos