15:34 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės, pratybos šalia Rusijos Federacijos sienų yra antirusiškos ir "kelia grėsmę taikai ir stabilumui"

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. JAV pratybos Juodojoje jūroje kelia grėsmę taikai ir stabilumui, susidaro įspūdis, kad amerikiečiai nekantrauja ieškodami priešo, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Susidaro įspūdis, kad Šeštasis Amerikos laivynas Juodojoje jūroje nekantrauja ieškodamas priešo, tačiau jie tai daro be reikalo", — sakė Zacharova trumposios spaudos konferencijos Maskvoje metu.

  Pasak Užsienio reikalų ministerijos atstovės, pratybos šalia Rusijos Federacijos sienų yra antirusiškos ir "kelia grėsmę taikai ir stabilumui".

  Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose paragino Amerikos partnerius nutraukti "žvanginimą ginklais" Juodojoje jūroje ir neieškoti pretekstų pateisinti karinį buvimą šioje zonoje.

  Anksčiau Jungtinių Valstijų karinis jūrų laivynas paskelbė bendras pratybas su Turkijos laivynu, kuriose dalyvavo du eskadriniai minininkai ir du žvalgybiniai lėktuvai P-8A.

  Ambasada taip pat pažymėjo, kad JAV ieško priešų ir pretekstų Juodojoje jūroje "po karinių pratybų vėliava", kad padidintų savo pajėgas Juodojoje jūroje.

  Sausio 23 dieną Amerikos eskadrinis minininkas "Donald Cook" įplaukė į Juodosios jūros akvatoriją ir prisijungė prie kito laivo "Porter". Vėliau jie paliko Juodąją jūrą.

  Dar šia tema

  Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją
  "Puikus ėjimas!": Rusija rado kaip suvaldyti NATO eskadrinius minininkus Juodojoje jūroje
  Juodojoje jūroje vėl "sunaikintas" JAV eskadrinis minininkas: kas toliau?
  Tegai:
  Rusija, Juodoji jūra, JAV

  Svarbiausios temos