10:09 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Kaip pažymima ministerijoje, praktika kviesti diplomatinį korpusą pasiskiepyti nuo koronaviruso infekcijos yra paplitusi daugelyje valstybių

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad kvietimai dalyvauti vakcinacijoje nuo koronaviruso buvo išsiųsti visoms ambasadoms, akredituotoms Rusijoje.

  Ministerija pažymėjo, kad nuo vasario vidurio Rusijos vakcina buvo leista naudoti daugiau nei 25 pasaulio šalyse. Užsienio reikalų ministerija įsitikinusi, kad nuolatinis darbas siekiant skatinti vakcinavimą — bendras pasaulio bendruomenės uždavinys pandemijos kontekste. Ministerija Rusijos pastangas vertina kaip indėlį įveikiant pasaulinę krizę.

  "Praktika kviesti diplomatinį korpusą pasiskiepyti nuo koronaviruso infekcijos yra paplitusi daugelyje valstybių, ir tai yra visiškai suprantama — norint sėkmingai kovoti su epidemija reikia kaip įmanoma plačiau aprėpti visus žmones, esančius šalyje... Rusijos užsienio reikalų ministerija nėra išimtis. Nes kalba eina apie greitai plintančią ligą, kuri kelia grėsmę visų kategorijų piliečiams, kvietimai dalyvauti vakcinacijos kampanijoje buvo išsiųsti visoms Rusijos Federacijoje akredituotoms ambasadoms ir tarptautinių organizacijų atstovybėms", — cituoja RIA Novosti Užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

  Pažymima, kad Rusija, suteikdama galimybę pasiskiepyti, vykdo savo įsipareigojimus pagal tarptautines sutartis, įskaitant 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių nuostatų laikymąsi užtikrinant diplomatinėms atstovybėms būtinas sąlygas jų funkcijoms atlikti ir jų saugumui.

  "Kalbant apie Rusijos diplomatinių atstovybių užsienyje atstovų ir jų šeimos narių skiepijimą, atliekamas atitinkamas darbas. Tai grindžiama savanoriškumo principu ir darbuotojams, išlaikant teisę pasirinkti alternatyvią vakciną. Tuo tarpu atsižvelgiama į galimybę pristatyti Rusijos vakciną į konkrečią šalį arba vietinių vaistų naudojimą, taip pat į būtinos medicinos infrastruktūros prieinamumą Rusijos užsienio institucijose", — pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija ir pridūrė, kad Rusijos diplomatinių atstovybių darbuotojams, norintiems pasiskiepyti Rusijoje, tokia galimybė suteikiama atostogų ar komandiruotės metu.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Dar šia tema

  Lenkijos žiniasklaidos skaitytojai pasisakė už skiepijimą "Sputnik V"
  Paaiškėjo, kurią vietą Lietuva užima Europoje pagal sergamumą COVID-19
  Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius vėl išaugo: patvirtinti 663 nauji atvejai
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos