11:48 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu Kremlius mano, kad Europos Sąjunga nesiekia normalizuoti santykių su Rusija, nors Rusija deda visas pastangas tai padaryti

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. NATO verčia Rusiją intensyvinti savo apsaugą nuo agresyvių Šiaurės Atlanto aljanso veiksmų, žurnalistams sakė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. 

  "NATO Rusiją laiko priešininke. NATO nuolat perkelia savo karinę infrastruktūrą ir kuria šią karinę infrastruktūrą arti mūsų sienų. Todėl NATO nuolat verčia mus intensyvinti veiksmus, kad apsisaugotume nuo agresyvių NATO veiksmų", — cituoja Peskovą RIA Novosti

  Kartu jis pabrėžė, kad Rusija buvo ir tebėra suinteresuota užmegzti gerus santykius tiek su JAV, tiek su Europos Sąjunga.

  Jis pažymėjo, kad Rusija daro daug šiuo tikslu, "bandydama priversti pašnekovus normalizuoti santykius".  

  Anksčiau JAV prezidentas Džo Baidenas apkaltino Rusiją užpuolus Amerikos demokratiją. Pasak politiko, Rusija dažnai atkreipia dėmesį į korumpuotą Amerikos valstybinę sistemą.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė apie naujas sankcijas, susijusias su Rusijos dujotiekio "Nord Stream-2" statybomis. Pagal naują JAV reikalavimų sąrašą apribojimai gali būti taikomi su projektu susijusioms Vokietijos įmonėms.

  2020 metų rugsėjo mėnesį Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas kalbėjo apie NATO stiprinimą 20 kilometrų nuo Rusijos sienų.

  Jis pridūrė, kad aljanse skleidžiami pranešimai apie agresyvų Rusijos Federacijos elgesį yra melagingi.

  Anksčiau buvo pranešta, kad nauja Šiaurės Atlanto aljanso strateginė koncepcija, kuri turi būti priimta 2021 metų viršūnių susitikime, bus skirta Kinijai ir Rusijai tramdyti. Pentagono vadovas Loidas Ostinas (Lloyd Austin) pažymėjo, kad NATO šalys, siekdamos priešintis Rusijai ir Kinijai, turėtų remti gynybos išlaidas.

  Dar šia tema

  Norvegija atskleidė, kaip "rinkosi" tarp Rusijos ir JAV
  Vokietijos diplomatas paragino Vakarus bendradarbiauti su Rusija
  JAV pasirengusi nusileisti Vokietijai dėl "Nord Stream-2", mano RF Taryba
  Kodėl NATO provokuoja, o Rusija užkerta kelią kariniams incidentams
  Tegai:
  ES, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos