17:40 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujos raketos bandymai numatyti 2023 metais, netrukus kūrėjai pradės išbandyti komplekso variklį

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Rusija kuria viršgarsinę valdomą raketą, kurios kodinis pavadinimas yra "Gremlin", pranešė "Izvestija"

  Leidinio duomenimis, kūrimo darbai pradėti 2018 metų lapkričio mėnesį. Raketų bandymai numatyti 2023 metais, netrukus kūrėjai pradės išbandyti komplekso variklį. 

  Techninės raketos charakteristikos nebuvo atskleistos, tačiau yra žinoma, kad ji bus mažesnė už tą, kurią jau įdiegė kariuomenė — CH-47M2 "Kinžal". Spėjama, kad "Gremlin" sugebės įveikti iki pusantro tūkstančio kilometrų, o jo greitis yra šešis kartus didesnis nei garso greitis. 

  Kol kas nežinoma, ar raketa turės variantą su branduoline galvute. 

  Pirminiais duomenimis, "Gremlin" kuriama penktosios kartos naikintuvams Su-57, tačiau ekspertai neatmeta galimybės, kad šaudmenis galima naudoti bombonešiams Tu-22M3M ir raketnešiams Tu-95 ir Tu-160. 

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu viršgarsines sistemas anksčiau yra pavadinęs Rusijos nebranduolinių pajėgų pagrindu. Pernai buvo įspėtos dvi tarpžemyninės balistinės raketos su viršgarsiniais daliniais "Avangard", prieš tai Pietų karinė apygarda įdiegė lėktuvus su "Kinžal" raketomis. Gynybos ministerija taip pat pranešė apie sėkmingai paleistas raketas "Zircon", kurios bus naudojamos karo laivuose ir povandeniniuose laivuose.

  Tegai:
  raketa, Rusija

  Svarbiausios temos