21:20 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1788)

  Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Idėja įvesti COVID-19 pasus Europos Sąjungoje prieštarauja savanoriškos vakcinacijos taisyklei, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Tai, kiek suprantu, idėja, kuri yra ruošiama. Ji, kaip rašo jūsų kolegos Europoje, Europos šalyse suvokiama nevienareikšmiškai, o ši Briuselio demokratijos idėja... yra vertinama rimtai. Ir daugelis išsako tokį supratimą: pasirodo, kad ši idėja prieštarauja biurokratijos taisyklėms, nes ES šalyse yra sprendimas, kad skiepijimas — savanoriškas reikalas", — spaudos konferencijoje po susitikimo su Uzbekistano užsienio reikalų ministru sakė Lavrovas.

  Anot jo, jei bus įvestas COVID-19 pasas, "tai prieštaraus savanoriškumo principui". "Tai reiškia, kad žmonės bus verčiami, jei žmonės, žinoma, norės judėti, o Europos gyventojaivsunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be judėjimo tarp Europos Sąjungos šalių", — paaiškino ministras.

  Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.

  Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1788)

  Dar šia tema

  Lenkija paragino vakcinų nuo COVID-19 gamintojus "pasidalinti" licencija
  Vilniaus savivaldybė parodė, kaip senjorai vakcinuojami namuose
  Lietuvos kariuomenės vadui nustatytas COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, ES, Rusija

  Svarbiausios temos