03:54 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vasario pabaigoje "Sputnik V" kreipėsi dėl vieno komponento vakcinos "Sputnik Light" skubaus patvirtinimo Rusijoje ir keliose kitose šalyse

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Rusijoje baigėsi antrasis "Sputnik Light“" vakcinos klinikinių tyrimų etapas, pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Michailas Muraško.

  "Dabar jie (duomenys — Sputnik) siunčiami ekspertams įvertinti", — cituoja jį RIA Novosti.

  Trečiojo etapo leidimas jau galioja, jis buvo išduotas vasario viduryje. Šis tyrimas bus atliekamas dviejose grupėse naudojant placebą ir turėtų būti baigtas iki 2022 metų sausio 28 dienos.

  "Sputnik Light" yra "Sputnik" produktų linijos dalis, sukurta Gamalėjaus centro bendradarbiaujant su Rusijos tiesioginių investicijų fondu gerai ištirtoje žmogaus adenoviruso vektorių platformoje.

  Pasak Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo, "lengvoji versija" daugiausia skirta užsienio rinkoms, kur yra stiprūs epidemijos židiniai, o "Sputnik V" išliks flagmanu Rusijoje.

  Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gunzburgas sakė, kad šiose šalyse "Sputnik Light" naudojimas leis sumažinti sergamumo piką ir sumažinti vietos sveikatos priežiūros naštą. Imunitetas po vakcinacijos greičiausiai išliks tris ar keturis mėnesius, o vakcinos efektyvumas bus apie 85%, sakė mokslininkas.

  Pagal schemą daroma tik viena injekcija (pirmasis "Sputnik V" komponentas) ir trumpesnis antikūnų gamybos laikotarpis. Be to, net jei vakcinuotas asmuo užsikrės koronavirusu, sunkus COVID-19 jam negresia, nes viruso sukėlėjas nenusileis į plaučius. Norėdami pratęsti apsaugą, antrą komponentą galima suleisti po trijų mėnesių.

  Dabar rusai gali būti paskiepyti nuo koronaviruso "Sputnik V". Vakciną sukūrė Gamalėjaus centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu, preparatas paremtas gerai ištirta žmogaus adenoviruso platforma. Šis vaistas tapo pirmąja pasaulyje registruota vakcina nuo COVID-19. 

  Nuo kovo pradžios Rusijoje skiepijama ir preparatu iš Novosibirsko centro "Vektor" — "EpiVacCorona", o balandžio pradžioje Čumakovo centras pradės naudoti "Covivak", jei vaistas bus sėkmingai įregistruotas vasario mėnesį, anksčiau sakė Popova. 

  Praėjusią savaitę Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova sakė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį į gydymo įstaigas bus pristatyta daugiau nei 17 milijonų koronaviruso vakcinos dozių. Tai leis paskiepyti apie 20 milijonų rusų. 

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas

  Dar šia tema

  COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimų skaičius mažėja
  Baltijos šalys šokiruotos: Lenkija pasirengusi naudoti Rusijos vakciną
  Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
  Tegai:
  Rusija, vakcinacija, vakcina, Sputnik V

  Svarbiausios temos