14:53 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Anksčiau vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo Europos vaistų agentūros (EVA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe atsiprašymo už pastabas apie vaistą ir šalis, kurios juo domisi

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo EVA atsiprašyti už vakcinos patvirtinimo galimybę skubos tvarka palyginimą su rusiška rulete. Sputnik radijo eteryje politologas, istorijos mokslų kandidatas Antonas Bredichinas pasidalijo savo nuomone apie situaciją.

  Vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo Europos vaistų agentūros (EVA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe atsiprašymo už pastabas apie vaistą ir šalis, kurios juo domisi.

  Virtumer-Hohe ORF televizijos kanalo eteryje palygino tikimybę, kad Austrijoje bus skubiai patvirtinta "Sputnik V" vakcina, su rusiška rulete dėl "duomenų apie skiepijimą trūkumo".

  "Mes reikalaujame viešo EVA pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybes, tiesiogiai pritariančias "Sputnik V". Jos komentarai kelia rimtų klausimų apie galimą politinį kišimąsi į dabartinį EVA peržiūros procesą", — rašoma rusų kalba paskelbtame pranešime rusiškos vakcinos Twitter puslapyje.

  Pareiškimo autoriai pabrėžė, kad Europos reguliavimo institucija anksčiau neleido sau skelbti tokių teiginių apie kitas vakcinas. Kaip pastebėjo Rusijos vakcinos kūrėjai, tokie komentarai yra netinkami, nes jie pakerta agentūrų patikimumą tose šalyse, kur "Sputnik V" vakcina jau buvo patvirtinta.

  Rusijos vakcina yra registruota 46 pasaulio šalyse. Šiuo metu "Sputnik V" užima antrą vietą tarp vakcinų pagal nacionalinių reguliavimo institucijų patvirtinimų skaičių. Vaisto veiksmingumas yra 91,6 %, tai patvirtina duomenys, publikuoti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

  Sputnik radijo eteryje politologas, istorijos mokslų kandidatas, žurnalo "Archont" vyriausiasis redaktorius Antonas Bredichinas išsakė nuomonę, kad už Virtumer-Hohe pareiškimų slypi politika ir nesąžininga konkurencija.

  "Jau yra tiek daug informacijos apie mūsų vakciną, kad specialistu tampa net žmogus, kuris visiškai neišmano medicinos ar biologijos. Juolab jos (Virtumer-Hohe) lygio ir padėties. Čia, ko gero, slypi konkurentų įsikišimas. Be to, šiandien tam tikrų šalių politikai kalba "pagal pasaulinių politikų užsakymą" — tų, kurie iš tiesų kontroliuoja šį procesą", — sako Antonas Bredichinas.

  Europos vaistų agentūra anksčiau pradėjo nuolatinę Rusijos Gamalėjaus centro ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo sukurtos vakcinos nuo COVID-19 registracijos dokumentacijos peržiūrą.

  EVA kovo 4 dieną paskelbė "Sputnik V" patikrinimo pradžią. Reguliatorius patikrins vakcinos veiksmingumą ir saugumą. Tuo pat metu preparato vartojimą jau patvirtino dvi Europos valstybės — Vengrija ir Slovakija. "Sputnik V" yra registruotas daugiau nei 40 šalių.

  Sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Šis vaistas tapo pirmąja oficialiai patvirtinta vakcina nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Jis sukurtas, remiantis ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma.

  Moksliniame žurnale "The Lancet" paskelbti trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatai, patvirtinantys vakcinos efektyvumą. Preparato kūrėjai parodė, kad jis suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos atvejų.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Dar šia tema

  Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
  Japonijoje nuo kovo 5 dienos nustatyti aštuoni anafilaksijos atvejai nuo Pfizer vakcinos
  SAM papasakojo apie šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos