10:34 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidentas patikslino, kad planetos BVP per pastaruosius metus sumažėjo 3,5 %

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Praėję 2020 metai dėl pandemijos tapo blogiausiais pasaulio ekonomikai po Antrojo pasaulinio karo, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Norėčiau pažymėti, kad praėję metai buvo sunkiausi pasaulio ekonomikai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos", — susitikime dėl investicinio aktyvumo didinimo priemonių sakė Putinas.

  Planetos BVP 2020 metais sumažėjo 3,5 %, pažymėjo Rusijos vadovas.

  "Priežastys yra objektyvios. Tai visų pirma yra epidemiologinė situacija, priverstinių apribojimų, kurie neigiamai paveikė verslo veiklą, apskritai ekonominę dinamiką, įvedimas", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Pasak jo, krizė pareikalavo iš šalių neeilinių veiksmų, buvo imtasi rekordinių priemonių, susijusių su parama ekonomikai.

  Putinas pabrėžė, kad laiku priimtos priemonės leido įveikti šalies ekonomikos nuosmukį ir atsigauti. Jis pridūrė, kad dėl tikslinės ekonominės politikos ir investavimo į Rusijos ekonomiką rizika buvo labai sumažinta.

  Anksčiau pranešta, kad Rusijos ekonomikos nuosmukis per krizę buvo švelnesnis nei visame pasaulyje. Tai įvyko pirmą kartą posovietiniame laikotarpyje.

  Dar anksčiau Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusijos ekonomika dėl koronaviruso taip smarkiai nesmuko, palyginti su kitomis šalimis, tačiau tai nėra priežastis atsipalaiduoti. Be to, jis pabrėžė, kad dabar visi yra suinteresuoti kuo greičiau įveikti krizę. 2020 metų pabaigoje Rusijos BVP, remiantis pirmuoju šalies statistikos departamento "Rosstat" vertinimu, sumažėjo 3,1 %.

  Taip įvyko ir dėl didelio naftos kainų nuosmukio. Kritimas buvo stipresnis nei 2015 metais (-2 %), bet mažesnis nei 2009 metais (-7,8 %).

  Pažymima, kad dėl valstybės antikrizinių priemonių pavyko gerokai sušvelninti Rusijos Federacijos ekonomikos nuosmukį.

  Dar šia tema

  VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai
  Pasaulis po koronaviruso: kodėl Rusijai bus pavydima?
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Rusija, pandemija, krizė, ekonomika

  Svarbiausios temos