08:10 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Šis preparatas bus lygus europietiškiems kelionių metu, kad turistas galėtų patekti į Graikiją, kaskart nesitikrindamas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Vakcinacija turistams nėra privaloma, tačiau ji išgelbės juos nuo daugybės formalumų, tuo tarpu Atėnai pripažino Rusijos "Sputnik V" vakciną lygiaverte su Europos vakcinomis, pranešė Graikijos turizmo ministras Haris Teoharis (Harry Theoharis).

  Graikija nuo gegužės 14 dienos planuoja atidaryti sieną Rusijos turistams.

  Ministras pasakė, kad koronaviruso vakcina nėra būtina sąlyga norint patekti į Graikiją.

  "Norint įvažiuoti į Graikiją iš Rusijos, reikia arba būti paskiepytam, arba turėti neigiamą koronaviruso testą, arba pasveikus turėti antikūnų prieš koronavirusą. Taigi, nebūtina būti vakcinuotam. Tik paskiepytiems nereikia atlikti testo ir atvežti neigiamo koronaviruso tyrimo", — interviu RIA Novosti pasakė Teoharis.

  "Mes labai norime, kad mūsų broliai iš Rusijos galėtų aplankyti mūsų šalį. Mes pripažįstame "Sputnik V" anksčiau nei Europa. Mes esame pasiryžę visiškai atverti savo sienas nuo gegužės 14 dienos", — pasakė jis.

  Pasak jo, Graikija džiaugiasi, kad Rusijos bendrovė, gaminanti "Sputnik V" vakciną, pateikė prašymą Europos vaistų agentūrai (EVA) dėl šios vakcinos pripažinimo, kad ja galėtų pasiskiepyti ir Europos piliečiai.

  "Tačiau, nepriklausomai nuo to, ar ji bus naudojama kaip pripažinta vakcina medicininiams tikslams, mūsų šalis priėmė sprendimą, kad mums "Sputnik V" vakcina yra lygi Europos vakcinoms, kai ji naudojama kelionėse, kad turistas galėtų patekti į mūsų šalį be būtinybės atliktų testą kiekvieną kartą, kai jis skrenda", — pasakė Teoharis.

  Jis pasakė, kad dabar Rusijoje išduodamą vakcinacijos pažymėjimą reikės išversti. "Mes paprašysime, kad būtų bent jau pagrindiniai duomenys anglų kalba, kad būtų galima patikrinti, kad kalbama būtent apie šitą asmenį su pasu", — pasakė Teoharis.

  Ministras taip pat pranešė, kad turistai turės laikytis visų Graikijoje galiojančių sanitarinių protokolų. "Viskas, kas galioja graikui, galioja ir užsienio turistui mūsų šalyje", — pasakė jis.

  Anot jo, pernai sanitarijos taisyklių visapusiškai laikėsi turistai ir profesionalai, ir dirbantys viešose vietose, todėl turizmas neturėjo neigiamos įtakos epidemiologonei situacijai.

  "Jei laikysimės tų pačių taisyklių, turėdami tris priemones rankose — geresnes žinias (nes geriau pažįstame šią ligą), vakciną ir greitą testą — galėsime pasiekti sėkmę ir geriau praleisti vasarą šiais metais", — pasakė jis.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)
  Tegai:
  koronavirusas, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, kelionės, Graikija

  Svarbiausios temos