00:35 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kovo 16 dieną paskelbtoje ataskaitoje apie 2020 metų rezultatus buvo pranešta, kad 2020 metais NATO ir Rusijos tarybos posėdis neįvyko dėl Rusijos kaltės

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Nebuvo susitarta dėl Rusijos ir NATO tarybos posėdžių, pagrindinė problema ta, kad ryšiai karinėje linijoje visiškai nutrūko, RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška.

  NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kovo 16 dieną paskelbtoje ataskaitoje apie 2020 metų rezultatus buvo pranešta, kad 2020 metais NATO ir Rusijos tarybos posėdis neįvyko dėl Rusijos kaltės.

  "Faktas yra tas, kad nebuvo susitarta dėl tokių tarybų sudarymo. Bet kuri taryba turėtų būti pasirengusi, NATO atsisakė visų parengiamųjų struktūrų, tai yra, to, iš ko sudaryta Taryba — darbo grupės, parengiamojo komiteto ir pačios Tarybos ambasadorių lygiu. Visi elementai, išskyrus ambasadorių susitikimą, buvo sunaikinti, jie nebeveikia", — sakė Gruška.

  "Pagrindinė problema šiandien yra ta, kad kariniai kontaktai buvo visiškai nutraukti. Daugeliu atžvilgių tai yra pagrindinė kliūtis politiniam dialogui Taryboje", — pabrėžė jis.

  Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

  Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, atsakydama Rusija pradėjo importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Tegai:
  santykiai, Rusija, NATO, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos