22:51 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ambasadorius pažymėjo, kad jį sugraudino Amerikos piliečių, "suprantančių, kad valstybių dialogas turėtų būti grindžiamas abipuse pagarba ir lygybe", pozicija

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Rusijos ambasada gavo JAV piliečių laiškus su atsiprašymu už valdžios pareiškimus apie Rusiją, tai liudija apie santykių tarp šalių normalizavimo galimybę, sakė Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Norėčiau pareikšti nuoširdžiausią padėką JAV piliečiams, kurie išsiuntė laiškus ambasadai palaikydami draugiškų Rusijos ir JAV santykių plėtrą. Daugelis išreiškė savo nesutikimą ir atsiprašė už neseniai iš Vašingtono Rusijos Federacijai paskelbtus skubotus pareiškimus", – sakoma ambasados puslapyje Facebook paskelbtame Antonovo pranešime. 

  Antonovas pažymėjo, kad jį sugraudino Amerikos piliečių, "suprantančių, kad valstybių dialogas turėtų būti grindžiamas abipuse pagarba ir lygybe", pozicija.

  "Toks JAV piliečių požiūris liudija išlikusį potencialą normalizuoti ryšius tarp Rusijos ir Amerikos tautų", - pridūrė ambasadorius.

  Antonovas išreiškė viltį, kad JAV administracija išklausys rinkėjų ir "sustabdys kursą į tolesnį pernelyg konfrontacinių santykių žlugimą".

  Anksčiau Baidenas, kalbėdamasis su "ABC" žurnalistu, savo kolegą iš Rusijos pavadino "žudiku", tačiau nėra aišku, ar jis iš tikrųjų tai turėjo omenyje. Jis taip pat pabrėžė, kad Putinas "turės atsakyti už kišimąsi į rinkimus". Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki atsisakė paaiškinti, ar žodžiai buvo metaforiški. Ji pridūrė, kad JAV prezidentas anksčiau pareiškė, jog "nesusilaikys" reikšdamas savo poziciją nei tiesiogiai bendraudamas su Rusijos vadovybe, nei viešai vertindamas.

  Putinas, komentuodamas Baideno pareiškimą, palinkėjo sveikatos ir prisiminė vaikišką posakį: "Kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako". Jis pažymėjo, kad tai nėra tik pokštas, bet ir prasmę turinti išraiška. Pasak jo, kiekvienos tautos istorijoje "yra daug dramatiškų ir kruvinų įvykių", o "kai vertiname kitus žmones arba kai vertiname net kitas valstybes, kitas tautas, atrodo, kad visada atrodome tarsi veidrodyje. Mes visada ten matome save".

  Dar šia tema

  Britų laikraštis paskelbė apie Baideno planus mesti iššūkį Rusijai ir Kinijai
  Japonai po Baideno žodžių apie Putiną išsigando branduolinio karo
  Kas Baltuosiuose rūmuose valdo "marionetę" Baideną
  Gavo paaukštinimą: Baidenas pavadino Kamalą Haris JAV prezidente
  Tegai:
  Rusija, JAV

  Svarbiausios temos