20:05 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Krymas tapo Rusijos regionu po to, kai 2014 metų kovo mėnesį jame buvo surengtas referendumas. Anot Rusijos lyderio, šį įvykį be jokių perdėjimų galima pavadinti istoriniu

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Rusijos, kaip vieningos valstybės, atkūrimą pavadino svarbiu etapu per 20 metų, o Krymo prisijungimas yra valstybės stiprinimo iš vidaus rezultatas. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi interviu su Rusijos vadovu Pavelu Zarubinu kanale "Rossija 1".

  Anatolijus Antonovas
  © Sputnik / Михаил Тургиев

  "Pagrindinis etapas — Rusijos, kaip vienos centralizuotos valstybės, rinkimas, atkūrimas. Deja, 90-ųjų pabaigoje artėjome prie labai pavojingos ribos, už kurios mūsų laukti galėjo viskas. Bet mes, dėl kantrybės ir drąsos, mūsų žmonės — aš tai sakau be jokio perdėjimo — būtent dėl ​​mūsų žmonių, paprastų vaikinų, paprastų kareivių, susidūrusių su labai didele terorizmo grėsme, įskaitant Šiaurės Kaukazą, dėl didžiulės kantrybės, sunkaus darbo ir drąsos sugebėjome įveikti šiuos sunkumus, išlaikyti, atkurti šalį, tada atkurti jos ekonomiką", — sakė Putinas.

  Anot jo, pagrindinis dalykas, kuris buvo atliktas, yra socialinės srities ir pajamų atkūrimas, gerovė.

  "Na, kalbant apie Krymo ir Sevastopolio sugrįžimą — kaip kažkada sakiau, "į savo namų uostą" — taip, tai, žinoma, labai ryškus įvykis. Istorinis įvykis be jokių perdėjimų. Ir tai yra rezultatas stiprinant mūsų valstybę iš vidaus", — pridūrė jis.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį po perversmo Ukrainoje surengto referendumo. Susivienijimą su Rusija palaikė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. 

  Ukraina pusiasalį laiko savo, bet laikinai okupuota teritorija. 

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai sprendimą priėmė demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. 

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Tegai:
  Rusija, Krymas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos